پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

بازار کساد طالبی کاشان در بازار ميوه و تره بار

هنوز چند روزی از بدست آمدن خربزه گرمک و طالبی و ریش بابا و ۸ خط کاشان و حومه نگذشته که میادین میوه و تره بار به کشاورزان اعلام کردند از ارسال طالبی به قم و تهران خودداری کنند.

حدودا ۴ روزی است که کشاورزان نوش آبادی مثل سایر کشاورزان منطقه مشغول چیدن خربزه و ارسال آن به بازار تهران و قم هستند که به خاطر وفوری این محصول و حجم بالای آن؛میادین میوه و تره بار انباشته شده از این محصول شیرین و آب دار و دلچسب تابستانی و منحصر به فرد این منطقه.

دلیل وفوری این محصول را می توان به خاطر شرایط مساعد جوی اول سال و گرمای شدید و زود هنگام این خطه کویری را جستجو کرد.هر چه هوا گرمتر  می شود این محصول سریعتر رسیده می شود و به بازار عرضه می شود. گرمای این چند روزه به حدی شدت داشته که کشاورزان را غافلگیر و میادین میو ه و تره بار اشباع شده و عرضه بیش از تقاضا شده است.اگر در مدت این دو سه روز آینده محصول به بازار ارسال نشود ضرر سنگینی را کشاورزان متحمل خواهند شد.شرایط این میوه تابستانی طوری است که وقت چیدن آن از بوته زمان رسیدنش از شب تا ساعت ۸ صبح روز بعد است .اگر با این شرایط کشاورز این میوه را از بوته جدا نکند گرمای روز بعد خربزه را آبکی و غیر قابل بارگیری میکند و در بارگیری چنین خربزه ای له می شود.

سال گذشته بر اثر بارندگی کم بوته ها  از بین رفت یا میوه بر بوته خشک یا کرم زده شد ولی هر کسی حاصل خوبی داشت پول خوبی گرفت و هر کیلو خربزه سال گذشته حدودا ۲۷۰تومان و امسال روزهای اول خرید آن ۱۶۰تومان هر کیلو بود.

زیاد بودن و کم بودن محصول نهایتا عده ای ضرر می کنند .به هر حال باید خدا را شاکر باشیم که باران رحمتش را امسال بر ما دریغ نفرمود هر چند این برکت و وفوری نعمت به ضرر کشاورز تمام شد به هر حال پر آبی بهتر است از بی آبی.حتما جای دیگری سود خواهند برد


بدسليقگي مسئولان آبفاي قم باعث ناراحتي مردم شد

اقدام تعجب‌برانگيز مسئولان آبفاي قم (آب و فاضلاب قم) در انتشار آگهي‌هايي براي صرفه‌جويي در مصرف آب در پشت قبوض آب شهروندان، موجي از نارضايتي و ناراحتي را در ميان طلاب، روحانيون و متدينين قم پديد آورده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، مسئولان آبفاي قم در پشت طرح جديد قبوض آب، براي توضيح مزيت‌هاي دفن فاضلاب (تصفيه) عكسي را چاپ كرده‌اند كه جاي بسي تأمل دارد!

تعبير برخي مردم از ديدن اين عكس آن است كه خروجي اماكني نظير مساجد و بالاخص فيضيه (در شكل اين گلدسته صرفا گلدسته مشهور حرم در پشت مدرسه فيضيه است) به جاي علم و فضيلت، فاضلاب است كه حضرات دولتي آن را تصفيه كرده و بهينه شده به مردم تحويل مي‌دهند.

مسئولان آبفا نه تنها تاكنون اقدام به جمع‌آوري اين قبوض ننموده‌اند، بلکه اعلام کرده‌اند طرح قبوض را تا پايان يافتن آنها تعويض نخواهند كرد.
گفتني است، قبض‌هاي آب قم به دليل طراحي و چاپ همين طرح، با حدود يك ماه تأخير به دست مردم رسيده است.

قبوض آب قم توسط سازمان بازرسی استان قم جمع آوری شد.
يک مقام مسول در گفت‌وگو با خبرنگار بازتاب با بيان اين که اقدام تعجب‌برانگيز مسئولان آبفاي قم (آب و فاضلاب قم) در انتشار آگهي‌هايي براي صرفه‌جويي در مصرف آب در پشت قبوض آب شهروندان، موجي از نارضايتي و ناراحتي را در ميان طلاب، روحانيون و متدينين قم پديد آورده بود، گفت: سازمان بازرسی استان قم در پی این اعتراضات و جریحه دار شدن احساسان مردم متدین قم از ادامه روند توزیع قبوض آب جلوگیری کرده و قبوض توزیع شده را نیز جمع آوری کرد.
وی گفت : این اقدام توسط سازمان بازرسی قم در حالی صورت گرفت که مدیر عامل شرکت آبفای( آب و فاضلاب) قم در ماموریت خارج از کشور(چین) به سر می‌برد و معاون وی نیز در مرخصی می باشد.

گفتنی است: آبفاي قم در پشت طرح جديد قبوض آب، براي توضيح مزيت‌هاي دفن فاضلاب (تصفيه) عكسي را چاپ كرداند كه جاي بسي تأمل دارد.


بازديد شهردار شهر نوش آباد از شهر زير زمينی

امروز میزبان شهردار شهرمان جناب مهندس عطایی شاد و تعدادی از اعضاءشورای اسلامی شهر به همراه مهندس رسولی منش شهردار اسبق شهر نیاسر در اویی های شهر بودیم.

ایشان مدتی را در شهر زیر زمینی به تماشای اعجاب انگیز ترین معماری دست کنده زیر زمینی پرداختند.مهندس رسولی منش وقتی بادگیرهای با عظمت آب انبار چاله سی که در مجاور شهر زیر زمینی قرار دارد مشاهده نمودندابراز داشتند که از دوره اوایل اسلام است و بنای با ارزشی می باشد.در حالی که میراث فرهنگی کاشان این بنا را به دوره صفوی تخمین زده بود و به ثبت آثار ملی رسانده.

آقای عطایی شاد وقتی از دالانها و اطاقهای شهر زیر زمینی بازدید نمودند ابراز خرسندی نموده که شهر نوش آباد این چنین آثار با ارزشی دارد و واقعا یک مجموعه دیدنی و گردشگری است. ایشان محوریت کار خود را تصمیم دارد بر توسعه گردشگری در شهر بنا نهد البته مدت زیادی از کارش نمی گذرد ولی در حال تنظیم برنامه ای مدون و حساب شده ۴ ساله می باشد.ایشان اظهار داشتند ما در مقابل بیش از ۱ میلیارد بدهی شورا و شهردار قبلی مواجهیم و همین مشکلات به جا مانده از گذشته ما را بر آن داشته تا بتوانیم منابع در آمد زایی را برای شهر ایجاد کنیم هم در راستای رفاه عمومی و هم کاهش بدهی ها و هم اداره امورات شهر که وظیفه شهرداری می باشد.

ایشان سمتی هم در اداره کل میراث فرهنگی اصفهان داشته که شناخت و اشراف ایشان با قوانین و مقررات امیدواری بالایی  را ایجاد نموده تا شاهد فعال نمودن جاذبه های گردشگری در سطح شهر  توسط برنامه های ایشان باشیم.

در سال ۸۳ اعتباری بالغ بر ۳ میلیون تومان از طریق استانداری اصفهان جهت ایجاد راه ورودی به شهر زیر زمینی دریافت و بعد از انعقاد قرار داد با شهرداری ظرف ۴۰ روز با تخلیه راه پله های آب انبار و ایجاد کانال ۲۰ متری از پاشیر آب انبار به سمت اویی ها و لایروبی قسمت محدودی از اطاقها که در گذشته بر اثر سیل پر شده بود تخلیه نمودیم.

با رایزنی های مستمر با اداره میراث فرهنگی کاشان جهت ادامه مرمت آب انبار چاله سی به نتیجه نرسیده و الان بیش از ۳ سال است که مصالح هایی که جهت مرمت آب انبار تخلیه شده بازیچه دست کودکان شده و در حال حیف و میل است.و انگار نه انگار این بنا ملی و توریستی است.


باز هم تصادف در پل زير گذر راه آهن

راس ساعت ۵:۲۰دقیقه بعد از ظهر امروز کامیون ده چرخ به رانندگی احمد مسلمی زاده با بار جوت فرش  ماشینی در حال گذر از زیر پل راه آهن به سمت نوش آباد بود که در سر بالایی به خاطر پیچ تند و عدم دید کافی موتور سیکلتی از مسیر خود منحرف و به سمت کامیون حرکت می کند که راننده کامیون با از خود گذشتگی مسیر خود را منحرف و نهایتا کامیون واژگون می شود که ۱ساعت ترافیک سنگینی را ایجاد می کند.راننده کامیون از ناحیه سر دچار ضربه و پارگی می شود و خوشبختانه جان سالم به در می برد.

  

چندین سال بود که جهت طرح عملیاتی احداث پل زیر گذر راه آهن سراسری در مسیر جاده نوش آباد به کاشان شروع شده بود که در مدت این ۳ سال هر بار به دلایلی طرح متوقف می شد.حدود۴ پیمانکار در این طرح عوض شد.بودجه های گزافی از بیت المال به هدر رفت و سود کلانی به جیب مجریان و پیمانکاران طرح قرار گرفت.از ابتدا این طرح نواقص و معایبی داشت که با بی توجهی به آن و برای اجرای حتی ناقص آن شورا و شهردارقبل در صدد افتتاح آن در دوره خود بودند تذکرات زیادی داده شد ولی هیچ توجهی نکردند ۲ماه قبل این پل زیر گذر راه اندازی شد مدت کوتاهی نگذشته چندین تصادف که منجر به خسارات مالی و جانی شده را در بر داشته .

عضو عمران شورای شهر قبلی هم در نشریه ای عملکرد خود را این گونه اعلام نموده:پیگیری و اجرای پل زیر گذر راه آهن نوش آباد به کاشان که با پیگیری مستمر به بهره برداری رسید .هر چند این عضو شورا به خاطر عدم سواد کافی نتوانست در دور بعدی شوراها شرکت کند ولی با جسارت اعلام کرده جمع کل ساعات کاری رایگان:۱۴۷۹۳ساعت که معادل ۶۱۶روز در ۴ سال و معادل۵/۱سال متوالی می باشد و روزی ۱۱ ساعت در روز رایگان کار کرده است !!!!!!!!!!!!!!در همین برنامه های عمرانی مهمترین خسارات مالی که بر بدنه شهر وارد شده تخریب سوله ورزشی

            

و احداث ناقص و خطر ساز پل زیر گذر راه آهن می باشد و مابقی را فاکتور می گیریم.در واپسین روزهای عمر شورای قبل  در خصوص پیگیری آسفالت درب منزل و کوچه مسکونی خود همین عضو فعال و دامادش به شهرداری مراجعه نمودم مسئول عمران شهرداری اعلام کرد ۳۲ نقطه در برنامه کاریمان جهت آسفالت معابر سطح شهر بوده .ولی این عضو شورا با سماجت و پیگیری از آسفالتی که برای جاده پل زیر گذر استفاده می شد با پیمانکار زدو بند نموده و چندین کامیون آسفالت را غیر قانونی به محلهای ذکر شده انتقال داده است..همانطور که میدانید هر طرحی بودجه مخصوص خود را دارد و عضو شورای شهر هم حق دخالت در امورات عمرانی شهر را ندارد چه برسد از آسفالت پل برای منزل خودش و دامادش سوء استفاده نماید.جالب اینجا بود در زمان وقوع حادثه تصادف همین عضو شورای شهر در حال تردد با وسیله شخصی از زیر پل بود که بستگان راننده کامیون با نثار فحش و ناسزا وی را تا آن سوی پل بدرقه کردند.

با انتشار عملکرد چهار ساله با دروغ پردازی و عوام فریبی قصد داشت تا در دور بعد بیشترین آراء را به خود اختصاص دهد که خوشبختانه با وضع قانون جدید از دور بعد باز ماند ولی این تبلیغات ۴ صفحه ای را تمام رنگی در اوایل سال جدید با کلی اغراق و دروغ پردازی به چاپ رساند که مایه خنده خاص و عام شده بود. از قدیم گفته اند:تا نادان در جهان باشد مفلص در نماند.هنوز هم فکر می کنند دوره جهالت و نادانی مردم است .باور کنید جمع ساعات کاریش را اهل سواد نشستند محاسبه کردند و گفتند ۴سال دوره شورای شهر می باشد ولی آمار ایشان ۵ سال و نیم ساعت کاری را نشان می کند .در این گزارش بیش از ۸۶ مورد فعالیت وپیگیری فرهنگی و عمرانی و تاریخی و ورزشی فضای سبز و املاک را به خود اختصاص داده است در حالی که شورای شهر ۵ نفر بودند با این تفاصیل بقیه پشم هر چند با انتشار این عملکرد ۴ عضو شورای شهر شدیدا معترض و اعلام ناراحتی کردند و عملکرد مابقی را زیر سوال برد.

حال اینجا لازم است که بدانید قطعه زمینی را با تخفیف ۵۰درصد به نام فرزند شهیدی که مادرش همسر هین عضو سابق شوراست از شهرداری خریداری و در آذر ماه سال گذشته فیمت کارشناسی زمین ۶۴۰۰۰۰۰ تومان بوده ۳۲۰۰۰۰۰تومان شهرداری به ایشان واگذار کرده که بنده از ایشان به استانداری به خاطر سوءاستفاده از موقعیتش شکایت و تمامی مدارک مصوبه شورا و واگذاری زمین را در اختیار استانداری گذاشته و در حال ارسال پرونده به دیوان عدالت اداری هستند.جالب است بدانید در فرم واگذاری زمین مکتوب شده مبلغ به صورت نقدا پرداخت  شده ولی در زیر همین سند نوشته شده طی فیش شماره .....در تاریخ اردیبهشت ماه۸۶ به حساب شهرداری واریز شده یعنی در آخرین لحظات کاری شورای قبلی حدودا ۵ ماه بعد.

البته از این دست موارد زیاد است که مستند است و قابل پیگیری تا این حد کفایت میکند که شمایی که می گویید حضرت امام(ره)فرمودند وظیفه اسلامی و انسانی داریم کارهایی که در جمهوری اسلامی شده به مردم بگوییم.ما هم بر حسب وظیفه شرعی و قانونی بر خود لازم می دانیم نگذاریم این انقلاب به دست نا اهلان و نا محرمان بیفتد یا به قول فرمایش امام سجاد(ع) در مقابل عمل خلاف دیگران بی تفاوت نباشید یا اینکه اعضاء شورای شهرها حق استفاده شخصی از اموال تحت اختیار خود را ندارند یا اینکه اعضای شورای شهر حق سوءاستفاده از موقعیت قانونی خود را به نفع خود و بستگانشان ندارندو در صورت بروز چنین تخلقاتی پیگرد قانونی دارد.و زیاد است روایات و احادیث و قوانین که می توان به آن اشاره کرد.


آيا ميدانستي که.........؟

آيا ميدانستي که زرافه تار صوتي ندارد و لال است و نميتواند هيچ صدايي از خود در آورد
آيا ميدانستي که موشهاي صحرايي چنان سريع تكثير پيدا ميكنند ،كه در عرض هجده ماه دو موش صحرايي قادرند يك ميليون فرزند داشته باشند.
آيا ميدانستي که جنين بعد از هفته هفدهم خواب هم ميتواند ببيند.
آيا ميدانستي که گربه و سگ هر كدام پنج گروه خوني دارند و انسان چهار گروه.
آيا ميدانستي که روباهها همه چيز را خاكستري ميبينند.
آيا ميدانستي که اسبها در مقابل گاز اشك آور مصون اند.
آيا ميدانستي که زرافه ايستاده وضع حمل مي‌كند و نوزادش از فاصله 180 سانتي متري به زمين ميافتد.
آيا ميدانستي که 1300 كره زمين در سياره مشتري جاي مي گيرد.
آيا ميدانستي رود دجله به خليج فارس ميريزد.
آيا ميدانستي که 85% گياهان در اقيانوسها رشد ميكنند.
آيا ميدانستي که اولين تمبر جهان در سال 1840 در انگلستان به چاپ رسيد
آيا ميدانستي که سريعترين پرنده شاهين است و ميتواند با سرعت 200 كيلومتر در ساعت پرواز کند
آيا ميدانستي که اولين اتوموبيل را مظفرالدين شاه قاجار وارد ايران كرد
آيا ميدانستي که قدرت بينايي جغد 82 برابر قدرت ديد انسان است
آيا ميدانستي که در شيلي منطقه ي صحرايي وجود دارد كه هزاران سال است در آن باران نباريده است
آيا ميدانستي هر 50 ثانيه يک نفر در دنيا به بيماري ايدز مبتلا ميشود
آيا ميدانستي که وزن اسكلت انسان بالغ سيزده تا پانزده كيلوگرم است
آيا ميدانستي که خرس قطبي هنگامي كه روي دو پا مي‌ايستد حدود سه متر است
آيا ميدانستي زرافه ميتواند با زبانش گوشهايش را تميز کند
آيا ميدانستي خرگوش و طوطي تنها حيواناتي هستند كه مي‌توانند بدون برگشتن اشياء پشت سر خود را ببينند
آيا ميدانستي که اگر همه يخهاي قطب جنوب آب شود بر سطح آب اقيانوسها هفتاد متر اضافه مي شود و در اين صورت يک چهارم خشکيهاي کره زمين زير آب ميرود.
آيا ميدانستي که كبد يا جگر تنها عضو داخلي بدن است كه اگر با عمل جراحي قسمتي از آن برداشته شود دوباره رشد ميكند
آيا ميدانستي که ميزان انرژي كه خورشيد در يك ثانيه توليد ميكند ، براي توليد برق مورد نياز تمام كشورهاي جهان به مدت يك ميليون سال كافي است
آيا ميدانستي هر عنكبوت تار ويژه خود را دارد و هيچگاه تارهاي آنها به هم شبيه نيستند
آيا ميدانستي که اگر در يك سال هيچ يك از نسلهاي يك جفت مگس نر و ماده از بين نروند ، حجم مگسهاي متولد شده با حجم كره زمين برابر ميشود
آيا ميدانستي که رودي در كامبوج شش ماه سال ازشمال به جنوب و شش ماه ديگر سال از جنوب به شمال جريان دارد
آيا ميدانستي که طول قد هر انسان سالم برابر هشت وجب دست خود اوست
آيا ميدانستي که سريع ترين عضله بدن انسان زبان است
آيا ميدانستي که شبكه چشم 135 ميليون سلول احساس دارد كه مسووليت گرفتن تصاوير و تشخيص رنگها را بر عهده دارد.
آيا ميدانستي که بدن انسان پنجاه هزار كيلومتر رشته عصبي دارد.
آيا ميدانستي که در برج ايفل دو ميليون و نيم پيچ به كار رفته است.
آيا ميدانستي طول رگهاي بدن انسان پانصد و شصت هزار كيلومتر است.
آيا ميدانستي که هشت پا با وجود داشتن بدني بزرگ ميتواند از سوراخي به قطر پنج سانتيمترعبور كند.
آيا ميدانستي که تنها موجودي كه ميتواند به پشت بخوابد انسان است
آيا ميدانستي چشم سالم انسان ميتواند ده ميليون رنگ را مختلف را ببيند و آنها را از يکديگر تميز دهد
آيا ميدانستي که فيل بالغ در روز بطور متوسط دويست و بيست كيلوگرم غذا و دويست ليتر آب مصرف ميكند
آيا ميدانستي که اگر زني به كوررنگي مبتلا باشد، فرزندان پسر اوكوررنگ ميشوند
آيا ميدانستي كوههاي آلپ در سال حدود يك سانتيمتر بلند ميشوند
آيا ميدانستي که همه نوزادان ميگو نر متولد مي شوند و بعد از چند هفته بخشي از نوزادان به ماده تبديل مي شوند
آيا ميدانستي وزن كوه يخي متوسط الحجم بيست ميليون تن است
آيا ميدانستي حس بويايي انسان قادر به دريافت وتشخيص ده هزار بوي متفاوت است
آيا ميدانستي يك قطره آب داراي يك‌ صد ميليارد اتم است
آيا ميدانستي که تعداد افرادي كه سالانه از نيش زنبور ميميرند بيشتر از كساني است كه سالانه از نيش مار ميميرند
آيا ميدانستي که خورشيد روزانه معادل صد و بيست و شش هزار ميليارد اسب بخارانرژي به زمين مي‌فرستد
آيا ميدانستي که گرده گل هرگز فاسد نمي شود و از محدود مواد طبيعي است که تا زمان نا محدودي باقي مي ماند
آيا ميدانستي که حس بويايي خرس تقريبا صد برابر قوي تر از انسان است
آيا ميدانستي که تا قرن پنجم ميلادي متوسط عمر مردم اروپا از سي سال فراتر نمي‌رفت
آيا ميدانستي مغز فيزيكدان نابغه، آلبرت اينشتين پانزده درصد از حجم مغز انسان عادي بزرگتر بود
آيا ميدانستي تنها چيزي كه در اسيد حل نمي‌شود الماس است و فقط خيلي زياد آن را از بين مي‌برد
آيا ميدانستي که هنگام صحبت براي بيا ن هر كلمه هفتاد و دو ماهيچه به كار گرفته مي‌شود
آيا ميدانستي که اگر تكثير باكتري تا بيست و چهار ساعت ادامه يابد ، توده دو تني از يك باكتري بوجود مي آيد
آيا ميدانستي يك ميليون سياره به اندازه زمين در خورشيد جاي مي گيرد
آيا ميدانستي که خرسها موجوداتي چپ دست هستند
آيا ميدانستي که هر يك ليتر بنزين معادل بيســــــــت و سه و نيم تــــــــن گياهان مدفون شده در قرنها پيش است
آيا ميدانستي که آلباتوس که يک نوع مرغ دريايي ست بلندترين بالها را دارد فاصله دو نوک بالهاي او تا دو متر ميرسد و درضمن آنها مي توانند در حال پرواز بخوابند
آيا ميدانستي کوه قره قوروم در هند بعد از کوه هيماليا با تفاضل دويست و سه و هفت متر بلندترين کوه دنيا ميباشد
آيا ميدانستي هر ساله حدود پانصد شهاب‌سنگ نسبتا" بزرگ به زمين برخورد مي‌كند
آيا ميدانستي 17 هزار نوع زنبور در جهان شناسايي شده است
آيا ميدانستي که بلندي شترمرغ به دو متر و نيم و وزنش به 90 کيلو ميرسد
آيا ميدانستي که لاکپشت در بين جانوران جهان، طولاني ترين عمر را دارد و ممکن است تا150سال عمر کند
آيا ميدانستي که باز مهاجر، يا عقاب اردکي، تيز پروازترين پرنده است آنها مي تواند دقيقه اي چهار تا هشت کيلومتر پرواز کند
آيا ميدانستي که مرغ زرين بال کوچکترين پرنده است وزن نوع سرخ گلوي بالغ آن کمتر از وزن يک دو ريالي است
آيا ميدانستي که پروانه هرکول استرالياي که فاصله دو نوک بالهاي آن در حالت گسترده سي و پنج سانتي متراست، بزرگترين پروانه جهان است
آيا ميدانستي نيروي نگهدارنده در پاهاي عنكبوت که تعداد آنها هشت عدد مي باشد، حتي بر روي يك سطح صاف و صيقلي به اندازه اي است كه قادر است وزني معادل صد و شصت برابر وزن خود را تحمل كند
آيا ميدانستي کنه که حشره اي ريز است، ميتواند يک سال تمام بدون غذا زنده بماند
آيا مي دانستيد بيشترين سرعتي كه يك جسم مي تواند در اثر سقوط آزاد داشته باشد حدود 120 مايل در ساعت است و ديگر از اين سرعت تجاوز نمي كند، دليل اين امر اصطکاک هوا ميباشد
آيا ميدانستي که حداكثر سرعت لاك پشت هاي غول پيكر چهار و نيم متر در دقيقه است كه خرگوش اين فاصله را در كمتر از نيم ثانيه مي پيمايد
آيا ميدانستيد که مساحت سطح کره زمين 515 ميليون کيلومتر مربع است

خبر جديد و خوشحال کننده

این خبر با هزار زحمت با عبور از فیلتر شکن؛ از سایت بازتاب وابسته به محسن رضایی کپی کردم که خواندنش خالی از لطف نیست

این هم عین خبر

بوش، بستري شد

صداي آمريكا نيز پنجشنبه شب بطور تلويحي بيماري بوش را تاييد كرده و گفته بود كه بوش در ادامه نشست سران گروه هشت شركت نمي‌كند.

۱۸ خرداد ۱۳۸۶ - بعد از ظهر ۱۲:۱۳تعداد بازديد: 584كد خبر: ۶۸۷۲۷

كاخ سفيد دقايقي پيش خبر داد كه " جرج بوش " رييس جمهوري آمريكا به علت آنچه ناراحتي معده خوانده شد ، نتوانست در نشست امروز - جمعه سران كشورهاي گروه هشت در آلمان شركت كند.

به گزارش ايرنا، مجموعه‌اي از رسانه‌هاي خبري جهان از جمله شبكه خبري " العربيه " پيش از اين گفته بودند كه بوش سكته كرده است .

كاخ سفيد گفت كه وضعيت بوش نگران‌كننده نيست و به سرعت به فعاليت‌هاي خود در چارچوب برنامه‌هاي گروه هشت باز مي‌گردد.

از بعد از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه ، هيچ گزارش تصويري تازه‌اي از بوش در رسانه‌هاي خبري جهان منتشر نشده است .

صداي آمريكا نيز پنجشنبه شب بطور تلويحي بيماري بوش را تاييد كرده و گفته بود كه بوش در ادامه نشست سران گروه هشت شركت نمي‌كند.

در اين حال ، نيكولا ساركوزي رييس جمهوري فرانسه نيز "بيمارشدن "بوش را بدون اشاره به علت آن تاييد كرد و گفت كه بوش به همين دليل در اجلاس شركت نكرده است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از هايليگندام،ساركوزي گفت : رييس جمهوري آمريكا صبح جمعه احساس كسالت مي‌كردبرپایی شبه مدينه النبي در نوش آباد

 ایام فاطمیه همه ساله جوانان پر شور و عاشفان دلسوخته هیئت حضرت ابوالفضل(ع) نوش آباد در جوار زیارتگاه امامزاده محمد این شهر مکانی را با شبیه سازی کوچه های بنی هاشمی؛مسجد النبی؛بیت الاحزان؛قبرستان بقیع؛منزل حضرت زهرا(س)و...تصویری از مظلومیت و ساده زیستی و ظلم و ستمهایی که به این خاندان پاک رسول(ص) توسط جباران زمان روا داشته را بازسازی و با بر پایی مراسم عزاداری در این محل به سوگ می نشینند. این مکان مورد استقبال عزاداران و علاقمندان به اهل بیت(ع) از اطراف و اکناف و شهرها و روستاهای همجوار در این مکان حزن انگیز قرار گرفته و با روشن نمودن شمع و قدم زدن در کوچه پس کوچه های مدینه در این مظلومیت و غربت اشک و ناله سر می دهند.

این هم لینک عکسهای این مکان شبیه سازی شده

http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0001.jpg


http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0002.jpg


http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0003.jpg


http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0006.71a.jpg


http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0008.d7a.jpg


http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0009.695.jpg


http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=ax-0010.jpg


عکسهای شهر زیر زمینی نوش آباد

سلام به همه دوستان خوبم اين لينک حاوي تصاوير مربوط به شهر زير زميني نوش آباداست افتخار کشفش را هم بنده داشتم .در سال ۸۳ در چاه حیاط منزلمان  کشف کردم.از 4 متري زير زمين شروع تا20 متري و تا چندين کيلومتر وسعت دارد. به صورت اطاقها و راهروها و چاههاي متعدد و محل زندگي براي در امان ماندن از دست راهزنان و ياغي ها و دشمنان در حدود 2000سال پيش درزير اين شهر کنده شده.هيجان وترس و تاريکي و وحشت و دلهره از جذابيتهاي اين مجموعه تاريخيه اين سايت را راه اندازي کردم تا اگر از نزدیک قادر به دیدنش نیستید می تونید عکسهاي اين زير زميني وبازديد کنندگان را از روی سایت ببينيد.اين هم لينکش

http://www.noushabad.com/oey/index_2.htm


عاشقان روح الله وارد شهر نوش آباد شدند

۱۲۰۰نفر از دانشجویان مجتمع دانشگاهی حضرت امیر المومنین (ع)اصفهان به صورت کاروان پیاده  از روز۱۰ خرداد به مدت ۳ روز از سه محور شروع به پیاده روی نمودند.مبدا اصفهان و مقصد مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران

جمعی از این دانشجویان مجتمع دانشگاهی حضرت امیرالممنین (ع)اصفهان از سمت آران و  بیدگل وارد شهر نوش آباد و با استقبال گرم و با پذیرایی شیرینی و شربت و اسبند این کاروان را همراهی و پس از طی مسیر وارد گلزار شهدا این شهر و با سینه زنی و نوحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام نموده و سپس برای ادامه مسیر به سمت کاشان و در بین راه در حد فاصل ۲ کیلومتری نو ش آباد وارد گلزار شهداء گمنام این شهر و با ادای احترام به مسیر خود به سمت کاشان حرکت نمودند.


سايت نوش آباد

با مراجعه به این سایت می توانید از تصاویر و فیلم شهر زیر زمینی و آثار تاریخی شهر باستانی نوش آباد   بازدید نمایید.

www.noushabad.com

نوش آباد زمانی پایتخت و دارالملک و دارالحکومه پادشاه ساسانی انوشیروان بوده است به همین لحاظ در کتاب مستند قم اینگونه آمده است:

یکی از اکاسره(پادشاهان)ساسانی که از این ناحیت می گذشت؛آنجا را که چشمه ای بود خوش یافت و بفرمود دیهی آباد بنا نهادند و نامش انوش آباد گذاشتند.

این شهر با بیش از ۳۰ اثر تاریخی و با ارزش و دیدنی و بیش از ۱۵ اثر آن به ثبت فهرست آثار ملی کشور رسیده است.

وجود قلعه ها و کاروانسرا ها و مساجد و آب انبار های تاریخی و در حاشیه کویر و چشم انداز بکر آن و دهها ویژگی دیگر اهمیت این شهر را از لحاظ تاریخی دو چندان نموده است ولی بی توجهی مسئولین به این شهر مهم تاریخی و نادیده گرفتن ظرفیتهای آن عملاو عمدا باعث از دست رفتن فرصت ها و از بین رفتن بناهای تاریخی و عدم ارائه خدمات و اعتبار؛تاثیرات بسزایی بر بی رونقی و افت صنعت گردشگری در این شهر گذاشته اند.

عصارخانه ایی که حکم کارخانه روغن گیریی دوران خود بود ؛دیوار عظیم و مستحکم باروی شهر چون حصاری بر گرداگرد این دیار چونان دژی استوار مردمانش را از گزند یاقیان و متجاوزان مصون میداشت؛خانه های مجلل خشتی و بادگیر های زیبایش که نشستن در طارمی و ایوان و راهروهای ختایی فرشش و باد روح نواز بادگیر هایش آب گوارا و دلچسب پایابهایش همچون خانه مرحوم آقا شهاب از روی بی توجهی و جهالت مسئولین میراثی که دایه دار و حافظ فرهنگ و تاریخ کهن این خطه تاریخیند؛نابود شد.اینها نمونه شاخص آثار با ارزشی بود که در گذشته نه چندان دور شاهد گروههای فیلم بردار و عکاس و تیمهای جهانگردی بودند که گرداگرد عصار خانه مرحوم استاد سید میرزا عصار جمع میشدند و از این کارخانه سنتی تصویر برداری میکردند.شتری که بر محور سنگ عظیمی بسته شده بود و زیر سنگ ؛دانه های روغنی قرار داشت و سید از پس شتر حرکت می کرد و با ریتم خاصی در آن ساختمان گود و بزرگ و خشتی عصار خانه خطاب به شتر می خواند: برو برو کارِته ؛هی هی برو برو کار  پدر مادرته ؛هی هی برو برو و شتر را به گردش دور سنگ صبوری می داد و دل تصلایی می بخشید.

سالی که میراث فرهنگی کاشان دایر شد در حوزه شهرستان مسئولیت داشت ولی در محدوده شهر کاشان به حفظ بناها و تملک آثار شاخص فرهنگی و تاریخی پرداخت.اگر بناهای شاخص فرهنگی و باارزش نوش آباد  ۲ دهه قبل حفظ میشد الان خیلی حرفهابرای زدن داشتیم .اگر همت و تلاش افراد بومی در عرصه تاریخی و بسیج مردم و اعتراض مسئو لین داخلی  برای نگهداری مابقی بناهای تاریخی نبود الان هم شاهد نابودی مسجد علی و مسجد جامع و آب انبار های چاله سی و درب ریگ و غیره بودیم.

کاش حمام های خزینه ای که شاید ۲ دهه از مرگشان نمی گذرد یادمان باارزش فرهنگی زندگی مردم در گذ شته بود  حفظ میشد.نابودی اینهمه  جاذبه فرهنگی و تاریخی که کم هم نبودند در این شهر من را که عذاب  می دهد اشکم را هم در می آورد.

افسوس و صد افسوس.

دوستت دارم ای وطن صد پاره پاره

مرغ حیران گشته ای در دامن شب میزند پر.......میزند پر بر در و دیوار ظلمت  میزند سر

ناله می پیچد به دامان سکوت مرگ گستر:

این منم فرزند مسلول تو ای مادر(وطن من) باز کن در.....بر مناره؛ بادگیرو سقفهای کاهگلی ات قامت برافشا تا ببینمت یک بار دیگر

دستان ناپاک از جهالت؛اینسان کوبیده بر زمینت......من فدای خشت های ویران گشته ات

خون شده از بس که ساییدم صورت بر زمینت.......کو بکو پیچیده دنبال تو فریاد حزینم

اشک من بر در دروازه های بارویت ؛آواره گشته......درد جانسوز مرا بی چارگی ها چاره گشته 

سینه ام از دست این نا بخردی ها پاره گشته...

بر سرشوریده جزمهر تو سودایی ندارم...غیر آغوش تو(دیارپاک نوش آباد )دیگردرجهان جایی ندارم

البته شعری بود که با جابجابی و تغییر آن در اینجا قرار دادم از شاعر هم پو زش می طلبم


احداث کمپينگ گردشگری

اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون ریال برای احداث کمپینگ گردشگری  توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان اختصاص داده شد.

در حال حاضر در حال نقشه برداری و مراحل مقدماتی کمپینگ در ضلع جنوب غربی گلزار شهدا نوش آباد و در کنار راه ارتباطی بین سفید شهر به مرکز شهرستان که این جاده و پل زیر گذر آن هم در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.شایان ذکر است اعتبار این راه ارتباطی در سفر استاندار اصفهان در سال گذشته تخصیص داده شده و الان هم در حال آزاد سازی زمین های کشاورزی در مسیر جاده می باشند.وسعت آن ۳۰۰۰متر مربع می باشد و شامل سکو های استقرار چادر؛سرویس های بهداشتی ؛محل استقرار فوریتهای پزشکی و امداد و آتش نشانی وغیره

این کمپینگ از چند لحاظ ارزش قابل توجهی دارد:۱.شهرستان آران و بیدگل با ظرفیت های بالای گردشگری که دارد در آینده ای نزدیک نبود این محل مهم مشکلاتی را و نارسایی هایی را برای گردشگران ایجاد مینمود.۲.در شهر نوش آباد در طول سال روزهای خاصی را شاهد خیل عظیم گردشگر هستیم که چند روز را حتی در وسایل نقلیه و بر پایی چادر شبها را سپری می کنند از جمل آیین های ویژه محرم در طول دهه که در این مدت ۱۰روز جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰۰۰هزار نفر را در خود جای میدهد ولی با کمترین امکانات اقامتی و بهداشتی؛

بنده چند پیشنهاد برای محل استقرار گردشگران نوروزی؛مذهبی و تاریخی در سطح شهر دارم؛ابتدا به خرید چند حانه تاریخی و بازسازی و آماده سازی آن و در اختیار قرار دادن گردشگران اقدام نمایند۲.محلهایی و سکوهایی را در پارک لاله که حداقل امکانات خدماتی و بهداشتی و استراحتی و رستوران در مجاورآن است و در گرمای کویر زیر سایه درختانش بهترین مکان می باشد۳.مکانهاو زمینهای بایر در بافت شهری را احیا کنند و در نقاط مختلف اقدام بهساخت سکو برپایی چادر نمایند .۴.داخل قلعه سیزان هم به لحاظ تاریخی بودنش و هم جاذبه ای که دارد و هم به لحاظ وسعت زیاد داخل و اطراف قلعه و اینکه در مجاور بافت مسکونی شهر واقع شده است امکانات اقامتی را دایر و در کنار آن ایجاد سفره خانه بر پایی نمایشگاه و اجرای برنامه های موسقی سنتی بپردازند هم فال است و هم تماشا                                                                                                      احداث اقامتگاه در محل در نظر گرفته شده از چند نظر هم مشکلاتی را در بر خواهد داشت:

۱.احداث این کمپ در کنار گلزار شهداء و استقرار گردشگران و تردد آنها در گلزار برای استفاده از امکانات و سرویسهای بهداشتی و عدم سازگاری فرهنگ گردشگری با تعصبات مذهبی مردم(عدم رعایت شئونات اسلامی توسط برخی گردشگران؛زیاد وارد جزئیات نمی شوم)۲.احداث این کمپ در کنار جایگاه مراسم هیئت حسینی (این دیگه آخر محله بازیه)خواه ناخواه  موضع گیری هایی توسط هیئت های دیگر مذهبی شهر از دید محلی و تعصبی را به دنبال خواهد داشت. این نظرات شخصی بنده و با توجه به شناخت و آگاهی که بر منطقه دارم بر حسب واقعیات به تجزیه وتحلیل اخبار  می پردازم.دوستان نظرات بنده را مبنی بر نا خوشایندی و اعتراض و موضع گیری شخصی یا محلی یا منطقه ای نگذارند و به دقت به پیرامون اطراف خود نگاه کنیم به خیلی واقعیات خواهیم رسید.عدم پیشرفت شهر یا منطقه ما دلایلی دارد که گذشتن از آن و لجاجت برای انجام بعضی از کارها رکود شدیدی را برایمان به ارمغان آورده است.عده ای دنبال قدرت طلبی و عد ه ای به دنبال حق خواهی که این تضادها  وقتی در مقابل هم قرار گرفت همه چیز را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

به هر حال با توجه به تحولات  پیش آمده در صنعت گردشگری و استقبال غیر منتظره گردشگران از این شهر تاریخی و کشف شهر زیر زمینی و ظرفیتهای موجود در این شهر در چند سال گذشته به صورت چشمگیری این شهر جایگاه گردشگری خود را در این عرصه باز نموده و ناگزیر باید تمام همت و نیرویمان را بسیج کنیم و عزم را جزم و به عنوان سومین شهر تاریخی و گردشگری و نمونه استان رو به جلو حرکت کرده و از قافله جا نمانیم.البته برای بهتر استفاده کردن و بهتر به نتیجه رسیدن باید هماهنگی کلی در سطوح مختلف شهرستان صورت گیرد.

صنعت گردشگری بزرگترین و پر درآمد ترین صنعتی است که نیازی به سرمایه گذاری کلان ندارد.سودش از هزینه اش بیشتر است.ارز وارد می شود بدون اینکه کالایی را از کشور خارج کنیم .مثل نفت نیست که از ذخائرش کاشته شود.هر چه جمعیت بیشتر می شود و عرصه ارتباطات قویتر ؛جهانگردان و گردشگران بیشتری را به سمت خود می کشاند.

و این هم نظر یکی از دوستان در رابطه با این خبر

اميرحسينشنبه 12/3/1386 - 9:43
با کلیت نظرات شما موافقم.به نظر من کار بر روی پروژه بازسازی و بهسازی قلعه سی زان بهترين گزينه است به چند دليل: ۱-دور بودن از شائبه محله بازی چون قلعه متعلق به همه است ۲-آماده شدن يک مکان تاريخی که برای طول سال هم قابل استفاده و مانور است ۳-عدم قرار داشتن در بافت شهری به صورت مستقيم و نيز امامکن مورد احترامی چون گلزار ۴-دسترسی به راه بواسطه قرار داشتن در کنار کمربندی ۵-قابليت احداث پارکينگ مورد نياز با توجه به وجود فضای مناسب در کنار آن
www.keyashiyan.com


جشنواره گل و گلاب در برزک

روز پنج شنبه  و جمعه گذشته مراسم جشنواره گل وگلاب در روستای برزک در ۴۵ کیلومتری کاشان برگزار شد.ما که روز جمعه صبح به برزک رفتیم تا ساعت ۳ بعد از ظهر را در برزک ماندیم و قرار بود ساعت ۴ مراسم شروع شود که به سمت کاشان حرکت کردیم .روستای برزک در دره ای سر سبز و پر از درخت واقع شده است.چشمه از داخل دره می گذرد و تمام گلستانهای گل محمدی را سیراب می کند.در این موقع سال همه ساکنین مشغول چیدن گل محمدی و گرفتن شهد آن(عطر و گلاب)هستند.جهانگردان برای بازدید از این مراسم به این روستا آمده و از برنامه های سنتی این روستا دیدن می کنند.روستاییان با کندن اطاقهایی در دل کوه به نام کنده و قرار دادن درب به آن حیوانات و گوسفندان خود را در آن نگهداری می کنند.۲روز از این فصل سال را با برپایی آیینی سنتی و همراه با آلات و وسائل موسیقی پیشرفته روز که شنیدن نوایش درختان  را هم به رقص وا می دارد به جشن و شادی و پایکوبی می پردازند.در این مراسم هنرمندان و چهره های مشهور نیز حضور دارند.مثل عمو پورنگ

این هم چند عکس مربوط به روستای برزک    


وزير نفت: چاههاي منطقه آران و بيدگل ، قطره‌اي نفت ندارد

قبل از اینکه خبر زیر که در سایت ایرنا منتشر شده بخوانید به چند نکته مهم توجه شما را جلب می کنم.
زمانی که تیم اکتشاف چینی در منطقه فعالیت می کردند بنده نقشه رنگی ذخیره نفت و حدود حوضچه نفتی را که وسعت حوضه عمق ودیگر مسائل فنی در آن مشخص شده بود از یکی ازدوستان که از مهندسین چینی گرفته بود گرفتم .مطالعات گسترده ای آنهم در این عصر پیشرفته چطور امکان دارد اینهمه هزینه بشود بعد اعلام شود چاهها خشک است.وارد شدن به این بحث و یافتن دلیل آن وارد شدن به خط قرمز است که بازگویی آن صلاح نیست ولی بهتر بود آقای وزیر به جای این خبر غیر منتظره که هیچ کس باور نمی کند یا اصلا این مسئله را بازگو نمی کرد یا به روشی زیرکانه تر عنوان میکرد.روزی را که در دولت خاتمی این طرح اجرا میشد در رسانه ها و تلویزیون بوق و کرنا کردند که سبک ترین نفت خاور میانه در این منطقه شناسایی شده است.گفته شد که به حدی این نفت سبک است که یک کیلو گرم آن ۷۰۰گرم وزن داردالان یک دلزدگی و ناامیدی برای مردمی که دلشان را صابون زده بودند و به امید ایجاد فرصت های شغلی  خوابهای رنگارنگ می دیدند الان خوابشان بر آشفته شد.کاش ما هم از اینهمه ساده دلی و صداقت و سادگی کمی در این بازار مکاره دیدمان را بازتر کنیم و عاقلانه فکر کنیم و از این همه ساده لوحی مان سوء استفاده نشود و ما را بازیچه بازی های سیاسی قرار ندهند.البته و صد البته مصلحت خویش خسروان دانند.کشوری که می خواهد با ابر قدرت تو خالی مثل آمریکا دست و پنجه نرم کند همیشه تاوانش را مردم می پردازند و مردمند که نهایتا سپر بلا می شوند.امید است با پیروزی های چشم گیر و فتح قلل مرتفع پیشرفت دولتمردان مردم را هم در این افتخارات سهیم بدانند(هرکس خربزه می خورد پای لرزش هم می نشیند)
كاشان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۳/۰۶‬  

وزير نفت در سفر به شهرستان آران و بيدگل علت توقف عمليات حفر چاه‌هاي نفت اين منطقه را خشك بودن آنها اعلام كرد.

به گزارش ايرنا، "سيد كاظم وزيري هامانه" روز يكشنبه در حاشيه نشست شوراي اداري آران و بيدگل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: چاه اول نفت داشت اما هم اكنون به لحاظ اقتصادي ، استخراج آن مقرون به صرفه نيست.

وي كه‌به‌عنوان نماينده ويژه رئيس جمهوري در جلسه شوراي‌اداري اين شهرستان شركت كرده بود، ابراز اميدواري كرد: در مطالعات بعدي نتيجه‌هاي مثبتي از ادامه حفر اين چاه بدست آيد.

وزيري هامانه تصريح كرد: چاه‌هاي دوم، سوم و چهارم منطقه آران و بيدگل نيز خشك درآمدند و چون سرمايه‌گذار آن خارجي بود، اين طرح را ادامه نداد.

نماينده ويژه رئيس جمهوري همچنين در نشست شوراي اداري آران و بيدگل از مردم كويرنشين و سختكوش اين شهرستان در مبارزات ستم شاهي و دوران دفاع مقدس تجليل كرد.

وزير نفت: گفت: مسائل و مشكلات شهرستان آران و بيدگل در اختيار معاون اجرايي رئيس جمهوري قرار مي‌گيرد.

وي يادآور شد: اين مشكلات پس از تصويب در هيات دولت كه‌درمركزاستان برگزار مي‌شود، اولويت بندي شده و مسوولان نهايت سعي و تلاش خود را براي برطرف كردن آن به كار خواهند گرفت.

شهرستان آران و بيدگل با حدود ‪ ۹۰‬هزار نفر جمعيت در شمالي‌ترين نقطه استان اصفهان قرار دارد. ك/‪۳‬


ديدار مردم شهرستان آران و بيدگل با رئيس جمهور

شنبه ۵ خرداد ماه مصادف بود با ورود رئیس جمهور دکتر احمدی نژاد به شهرستان آران و بیدگل.

مقارن ساعت ۱۳:۳۰دقیقه بعد از ظهر هلیکوپتر حامل رئیس جمهور در کنار ورزشگاه تختی این شهرستان به زمین نشست و دقایقی بعد دختر بچه خردسال فرزند جانباز ۷۵درصد با جمله ای زیبا ورود ایشان را خیر مقدم گفت و سپس ایشان وارد جایگاه شدند.مردم با شعارهایی به استقبال ایشان آمدند.دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی. صل علی محمد بوی رجایی آمد.منادی عدل علی(ع)به شهر ما خوش آمدی.جلسه با سخنرانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان جناب حجت الاسلام شیخ علی روحانی سپس نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی جناب مهندس گرانمایه پور و سپس فرماندار شهرستان جناب آقای محمد فیروزی پور ادامه داشت و هر کدام به ایراد چند دقیقه سخنرانی پرداختند.در نهایت در آفتاب سوزان و کویری آران و بیدگل جمعیت حاضر پای صحبت های گرم و دلنشین رئیس جمهورشان نشستند و گوش فرا دادند.هوای دما بالای ۳۵ درجه بود و شدت گرما ان هم در ساعت ۱ بعد از ظهر به حدی شدت داشت که تاب و توان را از همه ربوده بود .هوا که رو به خنکی رفت آقای رییس جمهور بذل محبت فرموده به سمت کاشان حرکت نمودند و مردم شهرستان کاشان را با حضورشان مستفیض نمودند.

علت کمی حضور مردم شهرستان در استقبال از رییس جمهور را چند دلیل می توان عنوان نمود:۱.ورود ایشان همزمان با تعطیلی ادارات و خستگی یک روز کاری و وقت ناهار و استراحت کارکنان و نیروهای ادارات دولتی را عنوان نمود۲.در این ساعت زمان تعویض شیفت کارگران است عده ای برای رفتن به سر کار آماده می شوند و عده ای خسته و کوفته بر می گردند۳.گرمای بیش از حد هوا و انتخاب نامناسب زمان ورود ایشان در این شهرستان۴.نفوذ بیش از حد مسئولین کاشان در بر نامه ریزی های سفر رییس جمهور و انتخاب نامناسب ترین زمان روز برای شهرستان آران و بیدگل۵.شاید هم اصرار بیش از حد مسولین شهرستان آران و بیدگل و قرار دادن این شهر را در برنامه سفرهایشان ذکر نمود.به هر حال افتخاری بود که نصیب ما مردم شد از نزدیک ایشان را زیارت نمودیم.این سومین رئیس جمهوری بود که در طول عمرم از نزدیک در سفرهای استانی  ایشان را ملاقات میکردم.اولین مربوط به دوره ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای در ورزشگاه شهید فکری کاشان و دومی به سفر آقای هاشمی رفسنجانی و این هم سومین بود.نیت پاک و روحیه خدمت گذاری بالای ایشان ستودنی است خداوند سلامت و پیروز بداردش.

اینهم چند عکس در ارتباط با این خبر

   

   


رئيس جمهور در کاشان

روز شنبه شهرستان کاشان و آران بیدگل میزبان رئیس جمهوری اسلامی ایران جناب دکتر احمدی نژاد خواهد بود.در دیدار با مردم کاشان به مدت ۴۵ دقیقه در میدان جهاد کاشان و در شهرستان آران و بیدگل در ورزشگاه تختی شهر آران و بیدگل حاضر می شوند و در آران و بیدگل ساعت ۱ بعداز ظهر روز شنبه در بین مردم سخنرانی خواهند نمود.منتظر تازه ترین خبرها همراه با تصاویر تا روز شنبه باشید.

خبر از سایت ایرنا

رئيس جمهوري امروز به شش شهرستان استان اصفهان سفر مي‌كند

اصفهان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۳/۰۵‬

رئيس جمهوري در سومين روز بيست ونهمين سفر استاني خود به استان اصفهان، طبق برنامه‌اعلام شده روز شنبه با مردم شش شهرستان اين استان ديدار خواهد كرد..

دكتر احمدي نژاد قرار است امروز ابتدا به نائين در شرق استان اصفهان سفر كند و سپس در جمع مردم شهرستانهاي اردستان ، نطنز، آران و بيدگل ، كاشان و برخوار و ميمه حضور يابد.

رئيس جمهوري روز گذشته ميهمان مردم غرب استان اصفهان بود و با اهالي شهرستانهاي گلپايگان، خوانسار، فريدن ، فريدونشهر و چادگان استان اصفهان و شهرستان كوهرنگ استان چهار محال و بختياري ديدار كرد.

دكتر احمدي نژاد شب گذشته نيز با منتخبين و مديران استان اصفهان ديدار و گفت و گو كرد.

دكتر احمدي نژاد روز پنجشنبه در نخستين روز بيست و نهمين سفر استاني خود با مردم شهرستانهاي اصفهان و فلاورجان و خانواده‌هاي شهدا، ايثارگران و جانبازان اصفهان ديدار كرده بود.ك/‪۲‬


گام های رو به جلو برای آماده سازی اويی های نوش آباد

با روی کار آمدن اعضاء جدید شورای شهر و شهردار توانا احتمال آن می رود که روند آماده سازی شهر زیر زمینی با سرعت بیشتری نسبت به دوره قبل صورت گیرد.

از چند نظر می توان به توانایی این تیم نسبت به شورا و شهردار قبلی  امیدوار بود.

اکثر شورای شهر جدید سطح سوادشان نسبت به دوره قبل بیشتر و تسلط بر کارها بهتر و همچنین شهردار جدید تجربه کار در سازمان میراث فرهنگی اصفهان را دارد.

البته تا در عمل چه بر آید.تنها گرایشهای محلی و منطقه ای باعث رکود در کارها شده که در تمام دوره ها بر تمام امور حاکم بوده است .امید میرود این دوره به دور از این مسائل به آماده سازی و راه اندازی مسیر گردشگری شهر تاریخی مان و همچنین آماده گی برای حضور گردشگران باشیم.بعد از گذشت ۴ سال از کشف شهر زیر زمینی و خیل عظیم گردشگران هنوز مکانهای عمومی مناسبی چون سرویسهای بهداشتی ؛سالن غدا خوری مناسب ؛سفره خانه؛اقامتگاه برای رفع نیاز گردشگران آماده نشده است.هنوز خیلی از بناهای ما نیاز مبرم به مرمت و باز سازی برای بازدید دارد.خوشبختانه در طول این مدت اطلاع رسانی خوبی انجام دادیم هم مردم آمادگی همکاری دارند هم گردشگران بر مسیر جغرافیایی شهر آشنا هستند.روزی را می بینم مدیری با درایت با صرف وقت و هزینه و برنامه ریزی منسجم با آماده سازی کامل شهر زیر زمینی و قابل بازدید آن؛شاهد شکوفایی تاریخی ؛سر بلندی مردم؛ایجاد اشتغال؛رونق اقتصادی در شهر؛و در آمد آن منبعی برای آبادانی و اجرای طرحهای زیر بنایی شهر باشیم.

چرا که در آمد صنعت توریزم از در آمد نفت هم بیشتر است هم کم هزینه تر .کاش افراد یا مسئولینی که با این فرصت ها روبرو شدند این مسئله را درک می کردند و با دور اندیشی براین مهم نظر انداخته تا در این دوره شاهد بهره برداری از آن و از در آمدش جبران کسری بودجه شهر را می کردند.بعد از ۴ سال شهردار قبلی بدهی بالغ بر بیش از ۱ میلیارد بر جای گذاشته که از نظر تامین مالی بودجه شهرداری هیچ منبعی برای جبران آن را نداریم.مگر جیب مبارک مردم