پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

تعامل با دولت در جهت رفع مشکلات ملت

قابل توجه همشهریان محترم در سطح شهرستان آران و بیدگل و دوستان عزیز می رسانم دولت در راستای خدمت رسانی و اجرای عدالت اجتماعی عزم خود را جزم و تصمیمات قاطعی را برای رفع مشکلات اقتصادی مردم در پیش گرفته و از جمله نظارت دقیق بازرسی هایی بر توزیع آجر ؛سیمان ؛آرد دولتی که برخی عوامل توزیع با سوء استفاده و بی توجهی اثرات سوئی را بر زندگی مردم وارد نموده و مشکلاتی را برای شهروندان فراهم نموده اند؛صورت داده است.لذا برای رفع موانع پیش روی مردم و جلوگیری از سود جویان و فرصت طلبان در عرصه اقتصادی با پیشنهاد ها و گزارشات به موقع گره ای را از کار ملت باز کنیم.

بنده به عنوان بازرسی و نظارت بر توزیع سیمان در حال حاضر در سطح شهرستان آران و بیدگل به جز حوزه شهری ابوزید آباد در خدمت همشهرستانی های عزیز می باشم .لذا هر مشکلی در جهت تهیه و خرید و یا شکایت و تخلفی  از عاملین توزیع سیمان داشتید می توانید در بخش نظرات با بنده مکاتبه یا با  شماره ای که در پایان یادداشت قرار دارد تماس حاصل نمایید تا اگر لایق و شایسته خدمتی بودیم برای همشهرستانی های گرامی قدمی بر داشته باشیم.

از موارد مهم تهیه و توزیع سیمان دولتی :

۱.کلیه عاملین توزیع سیمان دولتی موظف به نصب تابلو در محل انبار سیمان و واحد صنفی خود بوده و در قبال فروش سیمان بایستی از سوی متصدیان واحدهای صنفی فاکتور (برگه فروش)رسمی و در دو نسخه صادر و یک برگ از آن به مشتری ارائه گردد.

۲.کلیه عاملین توزیع سیمان بایستی سیمان تخلیه شده در انبار خود را  ظرف مدت ۲۴ ساعت کیسه گیری نموده و به متقاضیان تحویل نمایند.

۳.هیچ گونه موردی بر پیش فروش سیمان یا فروش سیمان در حجم انبوه جهت ساخت و ساز آپارتمان یا طرحهای عمرانی از سوی عاملان توزیع توجیه پذیر نبوده و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

۴.قیمت سیمان دولتی کیسه ای دست پر ۵۰کیلویی تا اطلاع ثانوی به شرح ذیل است:

الف سیمان کویر(کارخانه کاشان):هر تن ۴۸۵۰۰۰ریال در محل انبار  و تخلیه در محل کار ۵۱۰۰۰۰ریال می باشد.

ب:سیمان سپاهان اصفهان:

هر تن ۴۹۵۰۰۰۰ریال در محل انبار و تخیله در محل کار ۵۲۰۰۰۰ریال می باشد.

سیمان فله ای در محل انبار کویر ۴۴۵۰۰۰ریال

سیمان فله ای در محل انبار سپاهان ۴۵۵۰۰۰ریال

شماره تماس مستقیم:   ۲۳۵۱ ـ ۲۶۳ ـ ۰۹۱۳   

ضمنا فروش سیمان در انبار های سیمان تا ساعت ۸شب مجاز  است هر گونه بارگیری از ساعت یاد شده به بعد خارج از مصوبات بوده و خروج بار به خارج از حوزه شهرستان آران و بیدگل تخلف محسوب می شود.با هماهنگی های صورت گرفته با نیروی انتظامی در صورت مشاهده چنین تخلفی کامیون با بار توقیف و به پارکینگ منتقل می شود.

در چند روزه اخیر تعدای کامیون حامل سیمان دولتی که به صورت قاچاق مبادرت به جابجایی سیمان می نمودند توسط مامورین نیروی انتظامی ثبت و ظبط گردید.

عبادت به جز خدمت خلق نیست ........حضرت علی (ع)می فرماید:ثروتی اندوخته نمی شود مگر اینکه حقی از ضعیفان پایمال شود.

روز گذشته با مراجعه به سطح شهر یکی از شهروندان که در حال ساخت واحد مسکونی بود متوجه شدم ۳ ماه است به خاطر نبود سیمان کارش نیمه کاره رها شده.مبلغ ۱۰۰۰۰۰تومان پیش پرداخت ۳ماه قبل به عامل توزیع سیمان داده الان ۵۰۰کیلو سیمان برایش تخلیه کرده بود.

خریدار را توجیه کرده و عامل متخلف را اخطار داده و عامل قول تحویل مابقی سیمان خریدار را داد.خریدار اظهار میداشت برای تکمیل کار بنایی منزلش نیاز به۵تن سیمان دارم ولی ۳ماه است معتل مانده ام.

برخی با سوءاستفاده و ایجاد بحران کاذب در صدد فشار بر مردمند .نیاز برخورد شید با اینگونه افراد است.ما را در شناسایی این گونه افراد یاری نمایید

عامل توزیع سیمان دیگری با بهانه اینکه پولی برای خرید سیمان ندارد. پول پیش از مردم گرفته و مبلغ ۳۵ میلیون تومان ملت را بلوکه کرده بود.به این شیوه که هر کس به ایشان برای خرید سیمان مراجعه می کند ایشان اظهار میدارد در قبال تحویل سیمان مبلغ را پیش دریافت میکنم چون پول نقدی برای واریز به حساب کارخانه ندارم.

لازم به ذکر است بیش از ۲۵ عامل توزیع سیمان دولتی در سطح شهرستان مشغول به کارند و هیچ گونه مشکلی در رابطه با سهمیه وجود ندارد.


هفته ای که گذشت

در طول هفته گذشته حوادثی روی داد که به مهمترین آن اشاره میکنم:

۱-قطعی آب سراسر شهر نوش آباد روز ۳شنبه به علت شکستن شاه لوله به مدت ۳ ساعت

۲-قطعی سراسری برق شهر به مدت ۲ساعت به علت برخورد خودرو پراید به تیر برق فشار قوی در حد فاصل کیلومتر ۲جاده نوش آباد به سمت کاشان.در این حادثه خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشت.

مدتی است این مسیر شاهد حوادث ناگواری بوده است.در طول چند ماه گذشته ۲نفر بر اثر تصادف در این مسیر جان خود را از دست داده اند و چندین تصادف خسارتی و جرحی در پی داشته است .آن را هم مرهون طرحهای ناقص و نیمه تمام شهردار قبلی برادر ایثار گر و مجاهد علی اصغر شقایقی هستیم.

زیر سازی نادرست ؛عدم خط کشی جاده ؛عدم انتقال تیرهای برق در وسط جاده؛نبود جدول گذاری؛نبود تابلوهای هشدار دهنده؛نبود روشنایی در این مسیرو غیره آمار حوادث را نسبت به قبل چنین برابر افزایش داده است.

یکی از پر حادثه خیز ترین طرحهای شقایقی می توان به بی کفایتی ایشان در احداث پل زیر گذر خط آهن اشاره کرد.

جالب اینجاست وقتی حادثه ای اتفاق می افتد بر گردن راه و ترابری و را ه آهن و پیمانکار و غیره می اندازند ولی وقتی بروشورهای تبلیغاتی عوام فریب چاپ می کنند همه کارها را به اسم خودشان می نویسند.زمانی که بودجه ها به حساب شهرداری می رفت هزار دل به دنبالش می رفت.هر پروژه چندین بار با کسر اعتبار و دوباره تامین اعتبار مواجه می شد .این همه هزینه کجا صرف می شد الله و اعلم

تا نادان در جهان باشد مفلص در نماند


حلول ماه رمضان

پیشاپیش فرا رسیدن ماه میهمانی به درگاه خدا؛ماه خودسازی و مبارزه با هواهای نفسانی؛ماه تقرب به درگاه الهی؛ماه کمک به ایتام و مردم مستمند؛ماه دوری از گناهان؛ماه پر فیض و برکت و روحانی رمضان را به همه روزه داران تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

امید است در این ماه نورانی دل را به نور الهی صیقل دهیم و دل را حریم کبریایی نماییم.


تصاويری از دعای کميل ديشب

شب گذشته مراسم روحبخش دعای کمیل با حضور اقشار مختلف مردم شهرستان کاشان و آران و بیدگل و همچنین مسئولین و با صدای گرم برادر روشندل حاج مهدی منصوری در مسجد جامع شهر نوش آباد برگزار گردید.

برپایی این مراسم به مناسبت سومین سالگرد شهادت برادر بسیجی معلم غلامحسین طاهر زاده بر گزار گردید.

                             

حاج مهدی منصوری در حال خواندن دعای کمیل با خط بریل

جمعیت حاضر در جلسه دعای کمیل مسجد جامع


پخش زنده حرم امام حسين (ع)

بر روی لینک زیر کلیک کرده و از راه دور به حرم غریب امام حسین (ع)سلام دهید

این روزها امام حسین(ع)بیش از هر روز غریبه درروز تولد حضرت مهدی(ع)بین الحرمین را به خاک و خون کشیدند آن هم توسط خود شیعیان قدرت طلب.دل حضرت مهدی(ع) را به درد آوردند.واقعا باعث شرمساری است.

http://www.imamhussain.org/html&docs/ar/live.html


دعای کميل اين هفته

فردا ۱۵/۶روز پنج شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهر نوش آباد دعای کمیل همراه با صدای گرم برادر روشندل حاج مهدی منصوری مداح مجمع رزمندگان تهران همراه با سالگرد شهادت شهید غلامحسین طاهرزاده بر گزار می گردد.

۲۷شهریور ۱۳۸۳سالروز شهادت برادر معلم شهید غلامحسین طاهرزاده  یاد و خاطرش گرامی باد

شهریور ماه ۸۳بود صبح برای تصویر برداری از رزمایش به کمپ منابع طبیعی در کویر؛واقع در شمال شهرستان آران و بیدگل حاضر شدم پس از پایان رزمایش بر اثر بی احتیاطی یکی از افراد تیم تسلیحات؛تیری از اسلحه شلیک و به سر این دوست عزیزمان خورد و به شهادت رسید.

درست لحظه ای که تیر به سرش خورد در حال فیلم برداری بودم صحنهء دلخراش و غم انگیزی بود.هنوز این لحظه کمر شکن از ذهنم محو نمی شود.

از این دوست عزیز یک فرزند ۷ساله به نام ابوالفضل به یادگار مانده است.غلامحسین قبل از تولد از داشتن پدر محروم شد.در آموزش و پرورش به عنوان مربی پرورشی مشغول به تدریس بود.

 این عکس مربوط به  سال ۱۳۸۱درست ۲سال قبل از شهادتش بود که از ایشان گرفتم

این عکس هم مربوط به ۲ساعت قبل از شهادتش است که با جمع دوستان در کمپ نشسته بود و قبل از حرکت به میدان رزمایش از ایشان گرفتم.نفر دوم سمت راست روزنامه ورزشی دستش بود .خیلی به اخبار ورزشی علاقه داشت.عضو ثابت تیم شاهین نوش آباد ام بود.نجیب ترین فرد در بین بچه های محل


ميگن ايرانيها جنبه ندارند اينه ديگه

ديدار مشايي با شاهزاده خانم آل سعودي

در جلسه ای که شاهزاده خانم آل سعودی با مسئولین میراث فرهنگی کشوردر تهران حضور داشت همه مسئولین را مبهوت خود کرده بود (ما نمیدونیم اینها هول زیباییش شدن یا مبهوت حرفهای زیبایش)

خاندان سعود داره تو مکه نشریه ضد شیعی منتشر میکنه اینها دارن با زنان سعودی جهت حل مناقشات جلسه میزارن.

هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد.به چشم پاکی مسئولین نباید شک کنید  

     

این هم لینک خبر در سایت میراث فرهنگی

واقعا دلم داره می سوزه از اینهمه پتانسیل تاریخی و فرهنگی که در ایرانه باز مثل شهر ویرانه و میشه دنیا راقبضه کرد و اینهمه بی توجهی مسئولین در همه دوره ها .عیب بزرگ ما ایرانیا اینه که اونی که تو راه سازی تخصص داره میارن تو میراث واونیکه تو میراث تخصص داره میبرنش تو وزارت نفت.یا اینکه با بهترین استعداد تو شرکت ایران ولگردی بیکاره و خیابونا را متر میکنه منتظر ظهور آقا امام زمون میمونه  

تا زمانی که از مردم و فعالیتهای مردمی رویگردان باشند وبا ملت سر ستیز داشته باشند و ملت را از کنار خود دور کنند نامحرم بدانند با همه تمدن و پیشینه کهن تاریخی باز هم در اذهان جهانیان قوم وحشی باقی خواهیم ماند.تو این کشور پارتی ؛پول ؛رابطه بر همه چیز حاکمه فرهنگ کیلو چنده تاریخ معنی نداره.فعلا بچسب به راست که دیگه چپ حناش رنگی نداره.نونو به نرخ روز بخور برای سلامتی آقا مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (دامه برکاته)صلوات


چش چينی

در شهر کهن نوش اباد از دیر باز مناسبتها و آداب و رسوم سنتی در فرهنگ مردمان این خطه تاریخی وجود داشته که با توسعه شهرها و تاثیرات فرهنگ شهر نشینی این رسومات رفته رفته از زندگی این مردم به فراموشی سپرده می شود ولی هر از چند گاهی در ایام بخصوصی شاهد اجرای این سنتها به صورت معدود هستیم از جمله این مراسم چش چینی است.

چش چینی

یا همان رفع  چشم زخم و دور کردن بلا از فرد چشم خورده به صورت بسیار سنتی در این شهر اجرا میشود .

در نیمه ماه شعبان شاهد حضور دو نفر زن چادر مشکی با روبنده و نقاب سفید که یکی ملاقه به دست و دیگری کاسه ای در دست به درب منازل آمده بودند و با دق الباب کردن خانه ها خیراتی از قبل قند و چای خشک و برنج و نخود و حبوبات و وجه نقد جمع آوری کرده و بعد از اینکه چند ساعتی را در کوچه پس کوچه ها به جمع آوری خیرات می پردازند؛برای بیماری که چشم زخم خورده و پزشکان از معالجه وی نا امید می شوند؛غذایی طبخ کرده و به بیمار می خوراند تا شفای این بیمار در این روز خجسته و توسل به امام زمان(عج) بهبودی بیمار را طلب می کنند.

این باور دیرینه در فرهنگ زنان این شهر اجین شده ولی به ندرت در این دوره زمان شاهد چنین سنتهایی هستیم.

         جهت بزرگ نمایی تصویر روی عکس کلیک کنید             

یکی دیگر از باورهای زنان این است که تخم مرغی را به دستمالی قرار داده و بالای سر بیمار که در بستر بیماری خوابیده رفته و با گرداندن تخم مرغ بر اطراف سر بیمار و با هر بار فشار دادن تخم مرغ و گفتن اسمهای مختلفی که بیمار در معرض دیدشان بوده و تا اینکه هر زمانی که تخم مرغ شکست می گویند فلانی چشمش کرده و اسبند دود می کنند و تخم مرغ شکسته شده را به داخل کوچه جلوی درب منزل بیمار میریزند تا شخصی که چشم حسادت به وی داشته ببیند و رفع چشم زخم شود.و یا اینکه گرد آهک را در کاسه آبی حل می کنند و بر دیوار منزل شخص مریض می ریزند.

وقتی تخم مرغ با بردن نام شخصی بر سر بیمار می شکند می گویند بترکه چشم حسود

البته اشعاری هم در این راستا هست که الان در خاطرم نیست ولی از پیر زنان محل سوال می کنم و در این قسمت قرار می دهم.

                                  


تصادف در راه جمكران

 

 

در تصادف اتوبوس حامل زائران مسجد مقدس جمكران كه از گچساران به سمت قم در حال حركت بودند ، 10 نفر كشته و 30 نفر زخمي شدند.
يك دستگاه اتوبوس مسافربري حامل كاروان زنان زائران مسجد مقدس جمكران كه از گچساران به سمت قم در حال حركت بودند در كليومتر 10محور دليجان به قم با يك دستگاه تريلر تصادف كردند كه بر اثر آن 10 نفر از زائران مسجد مقدس جمكران در همان لحظه اول جان سپردند و حال 17 نفر از آنان وخيم گزارش شده است.
اين مساله باعث شده كه جاده اصفهان به سمت قم در محور دليجان بسته شده و ترافيك سنگيني در اين منطقه ايجاد شود كه مانع امداد رساني به حادثه ديدگان گرديده است.
گزارش خبرنگار فارس حاكي است اورژانس دليجان به دليل ترافيك بالا 40 دقيقه بعد از تصادف توانست خود را به محل وقوع حادثه برساند و پليس راه نيز هنوز تا لحظه مخابره خبر نتوانسته است در محل تصادف حاضر شود.
در حاليكه بيش از يك ساعت از وقوع تصادف گذشته 17 نفر از زخمي‌ها كه حال وخيمي دارند كماكان در كنار جاده تحت مراقبت‌هاي اوليه قرار گرفته‌اند تا به بيمارستان‌هاي اطراف منتقل شوند.
در اين حادثه راننده اتوبوس درجا جان سپرد ولي راننده تريلر جان سالم به در برد.
هنوز علت اين تصادف اعلام نشده ولي به نظر مي‌رسد عمليات مرمت جاده عامل بروز اين حادثه است


ميلاد نور مبارک

جهان در انتظار عدالت...........عدالت در انتظار مهدی(عج)

قطعه ای از پر پرواز کم است/۱۱بار شمردیم و یکی بال کم است

اینهمه آب که جاری است نه اقیانوس است/عرق شرم زمینی است که سرباز کم است

فرا رسیدن میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) بر منتظران ظهورش تبریک و تهنیت باد

  


اندر حکايت آجر

پس از گذشت ۲هفته پر فراز و نشیب عاقبت اعتصاب در تمکین از فروش آجر شکسته شد.

حدود ۱۲۰ کارگاه تولید آجر سنتی در جاده قدیم شهرستان آران و بیدگل که تامین کننده مصارف آجر شهرستان کاشان و آران و بیدگل را بر عهده دارند و بیش از ۳ دهه است که فعالیت می کنند.

اوایل سال جاری طرح جمع آوری اتباع خارجی(افاغنه)که در کار کوره های آجر پزی مشغول به کار هستند از طرف اداره کار شروع شد که متصدیان کوره های آجر پزی در اول سال کاری که فروردین ماه هر سال است با مشکل شدید کمبود نیرو کار مواجه شدند.تولید با رکود مواجه شد و هر چه زمان سپری میشد تورم در قیمت آجر شدت می گرفت و کمبود کارگر و جنب و جوش کوره داران جهت تامین نیروی کار باعث شد کارگر دستگاه خشت زنی قیمت دست مزد را از هر ۱عدد آجر که سال گدشته ۴ تومان بود را به ۱۲ تومان افزایش دهند .و به همین صورت کارگر انبار زن و کوره چین و کوره سوزان و غیره با افزایش ۱۳۰ درصدی دست مزد نسبت به سال گذشته حاضر به کار در کوره بودند.قیمت آجر آواخر سال گذشته هر تن ۷۰۰۰تومان فروخته میشد که تا مرداد ماه امسال به تنی ۲۳ هزار تومان افزایش قیمت روبرو بودیم.نارضایتی مردم از افزایش بی رویه آجر و شکایات متعدد به اداره بازرگانی شهرستان ؛مسئولین طی چندین جلسه قیمت هر تن آجر را ۱۰۰۰۰تومان نرخ گذاری کردند ولی متصدیان کارگاههای آجرپزی دست به اعتصاب زدند و به مدت ۲ هفته تعقیب و گریز نهایتا اداره بازرگانی نرخ هر تن آجر را در کارگاه به تنی ۱۴۰۰۰تومان مشخص کرد و کوره داران هم برای خلاصی از عواقب قانونی و پرونده های قضایی که تشکیل شده بود موافقت کردند که تنی ۱۴۰۰۰تومان آجر را به بازار عرضه کنند.در این مدت در ساخت و ساز مسکن خلل ایجاد شد و مردم ضررهای فراوانی را متحمل شدند.

هر روز اکیپی از نیروی انتظامی؛شهرداری؛بازرگانی به همراه متقاضیان آجر با کامیون به کوره ها مراجعه و با درگیری و ممانعت از فروش کوره داران مواجه میشدند.

افرادی که برای تهیه حتی یک ماشین آجر کار بنایشان به تعطیلی مواجه شده بود و هر روز شاهد حضور افرادی بودیم که با موتور ؛ماشین یا پای پیاده در کوره پزخانه ها دنبال آجر میگشتند.

در حال حاضر به خاطر برداشت بیرویه و غیر اصولی خاک رس جهت تولید آجر ؛عمر مفید کارگاهها به بیش از ۳ سال هم نمی رسد .متاسفانه دولت و متصدیان هنوز برای جلوگیری از بحرانی که در آینده با آن روبرو خواهند شد یا اتباع خارجی به کشورشان برگردانده خواهند شد جهت صنعتی شدن این پیشه هیچ اقدامی و منطقه ای جایگزین در نظر نگرفته اند.

حدودا ۳۵۰هزار تن آجر در سال در این منطقه  تولید میشود.مدت زمان فصل کاری از فروردین تا اواخر شهریور ماه می باشد.هر چه تولید بالا باشد قیمت آجر تثبیت می ماند و هر چه رکود در تولید ایجاد شود شاهد تورم در قیمت آجر خواهیم بود.مصرف سالانه آجر میانگین در کل شهرستان کاشان وآران وبیدگل ۳۰۰هزار تن بین ۲۵۰تا ۴۵۰هزار تن بارگیری میشود.هرگونه برهم خوردن این معادله باعث ایجاد تورم خواهد شد.اگر روزی تقاضا زیاد شود یا روزی تولید کم شود این معادله معضلات اقتصادی زیانباری را بوجود خواهد آورد.

این روش تولید شیوه سنتی است و فقط نیروی افغانی توان کار در این شغل را دارد.

مشکل بعدی توسعه شهر بیدگل و قرار گرفتن کوره های آجر پزی در محدوده منازل مسکونی و شهرک صنعتی و حریم شهری و ایجاد آلاینده های زیست محیطی و کمبود خاک و کارگر افغانی در آینده نه چندان دور اقتصاد شهرستان را دچار مشکل اساسی خواهد کرد.

با تشویق متصدیان این حرفه و تحویل زمین جایگزین و تسهیلات مناسب میتوان این حرفه سنتی را به یک منطقه صنعتی تبدیل کرد و جبران تورم و کمبودها گرفته شود.

دستگاههای پیشرفته اتوماتیک تولید آجر هم تولید بالایی دارد هم نیاز به نیروی کار افغانی ندارد هم جلوی هزینه های گزاف جانبی که در شیوه سنتی بر تولید کنندگان وارد میکند را میتوان گرفت.

در اواخر سال گذشته نیروی انتظامی مسئول جمع آوری اتباع افغانی در سطح شهرستان بود ولی مشاغل سخت چون کوره پزی به شرط تهیه کارت اشتغال می توانستند کار کنند.

ولی به جای جمع آوری کارگران خارجی که در شرکت های فرش و کارهای ساختمانی و مشاغلی که نیروی بومی میتواند  جایگزین شود به جمع آوری کارگر غیربومی و رعب وحشت در منطقه کوره های آجرپزی نپرداختند و به جای کلاه سر می آوردند.

مشکلات زیادی در این صنف هست با توجه به اهمیت بالای آجر در اقتصاد ولی با بی توجهی به این صنعت نگاه شده و برنامه ریزی و سمایه گذاری اصولی در آن صورت نگرفته است.

در حال حاضر در این شغل پر مشقت ؛کارگر افغانی و دلالها نبض کار را در دست دارند و مدیریت و هدایت آن از عهده کارفرمایان بکلی خارج است.نرخ را کارگر و دلال در بازار مشخص می کنند.

بیش از ۲۰ کارگاه غیر قانونی توسط اتباع افغانی به صورت استیجاری  و بدون جواز کسب به تولید آجر اشتغال دارند که کارفرمایان بومی را دچار ضررهای زیادی نموده اند.و پول حاصل از فروش آجر را به افغانستان روانه می کنند و سالانه به همین شیوه مبالغ هنگفت ارز از کشور خارج می شود.

با توجه به اعتراضاتی که کارفرمایان از فعالیتهای غیر قانونی اتباع خارجه در این صنف به مسئولین مکتوب کرده اند متاسفانه دولت هیچ حمایتی از این قشر نمی کند.

در قانون اساسی اشاره شده که دولت موظف به تامین امنیت شغلی کارفرمایان در عرصه های مختلف اقتصادی است.هر چند کارفرما سالانه مبالغ هنگفتی را بابت مالیات و دارایی و عوارض؛ حق پیشه وری به ارگانهای دولتی می پردازد ولی این منطقه اقتصادی حتی فاقد کمترین امکانات بهداشتی ؛جاده آسفالت؛مغازه نانوایی؛روشنایی در سطح معابر عمومی؛و غیره می باشد.

۲سال قبل اداره بازرگانی کارفرمایان را مجبور به گرفتن جواز کسب در زمینه تولید آجر نمودو اکثرا اقدام به این کار کردند .ولی متاسفانه این جواز هیچ کمکی برای رفع مشکلات کارفرمایان نمی کند.

همین بی توجهی های مسئولین باعث شده تا جایی که دولت برایشان تصمیم گیری می کند با نوعی مخالفت و عدم هماهنگی روبرو می شوند.