پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

شهادت يکی از جانبازان شيميايی

برادر جانباز شیمیایی سردار سرتیپ پاسدار حاج جواد علی تبار از فرماندهان پر افتخار دوران جنگ تحمیلی پس از تحمل چندین سال رنج و بیماری روز شنبه ۲۷/۷/۸۶در شهر کاشان ندای حق را لبیک گفت و به خیل عظیم کاروان شهدا پیوست.

سردار علی تبار در سال ۱۳۷۶به عنوان فرمانده تیپ سوم عاشورا مسئولیت داشت.به خاطر اختلافات سیاسی که رجال سیاسی شهر با هم پیدا کردند ایشان از صحنه نظامی و سیاسی جدا شد و به مبارزه با بیماری جسمی خود پرداخت و در ۱سال گذشته سخت ترین دوان زندگی اش را از لحاظ جسمی و جراحات به جا مانده از  جبهه گرفتار آن شده بود پشت سر گذاشت.روحش شاد


مسابقه دوچرخه سواری

شورای ورزشی شهر نوش آباد در اطلاعیه ای اعلام کرد روز جمعه ساعت ۹ صبح مسابقه همگانی دوچرخه سواری در مفاطع سنی مختلف برگزار می شود این مسابقه به یاد بود ۱۲۰شهید شهدای شهر نوش آباد اجرا می شود.هر شرکت کننده نام یک شهید را بر سینه اش نصب و در مسابقه شرکت میکند تا در این مسابقه استقامتی یادی از دلاورمردی و استقامت وصف ناشدنی شهدا گرانقدر شده باشد.

کسب مدال قهرمانی

کسب مدال قهرمانی (استان اصفهان)میل سنگین در رشته ورزش باستانی توسط پهلوان با اخلاق آقای حسن کمال را به ایشان و جامعه ورزشی شهر نوش آباد تبریک می گوییم.

حسن کمال با ۳۳سال سن در سالهای متمادی کسب مدالهای قهرمانی استانی و کشوری را در کباده ؛میل سنگین  در رشته ورزش باستانی به خود اختصاص داده است.


تبريک عيد سعيد فطر

الحمد لله علی ما هداینا............و له الشکر ما اولینا

بنا بر اعلام رسمی مراجع تقلید فردا شنبه روز عید سعید فطر اعلام شد.

صابران روزه دار مبارک باد عیدتان.

چند تا هم پیامک ویژه عید فطر:

تمام عمر گذشت از کنار هم هر سال زدیم دست تاسف بهم بدین منوال...هنوز کام دل تلخ و بگذرد زبزم؛حلاوت رمضان و رسد مه شوال

کم کم غروب ماه خدا دیده می شود...صد حیف کاین بساط بر چیده می شود

در این بهار رحمت و غفران و مغفرت؛خوشبخت آن کس که بخشیده می شود.

 


يك بانوي نوش‌آبادي در شهرستان آران و بيدگل سه قلو زائيد

كاشان، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۷/۱۲‬

داخلي. اجتماعي. تولد.

يك بانوي ‪ ۲۴‬ساله در شهر نوش‌آباد از توابع شهرستان آران و بيدگل در دومين زايمان خود، سه قلو زاييد.

به‌گزارش ايرنا،"نرگس عباسيان در بيمارستان شهيد "شبيه خواني" كاشان روز گذشته در زايماني طبيعي سه نوزاد خود را به دنيا آورد.

بر اساس گزارش دريافتي روز پنجشنبه از اين بيمارستان، بانوي نوش‌آبادي نام سه نوزاد خود را كه از سلامت كامل برخوردارند، اميرمحمد، اميرعلي و زهرا گذاشته است.

"خسرو كوهي" پدر سه قلوها كه حدود يكسال پيش دختر پنج ساله‌اش را در يك عمل جراحي ساده از دست داده، گچكار ساختمان است.

شهرستان آران و بيدگل در شمال استان اصفهان قرار دارد.ك/‪۳


ثبت انجمن فعالان توسعه گردشگری شهر نوش آباد

پس از طی ۴ ماه مسیر اداری پر فراز و نشیب نهایتا در تاریخ ۱۰/۷/۸۶ انجمن فعالان توسعه گردشگری شهر نوش آباد با شماره ۴۸ در سازمان ثبت و اسناد کشور به ثبت نهایی رسید .

این نوع انجمنها که به اصطلاح لاتین NGOو در اصطلاح فارسی انجمن های مردم نهاد غیر دولتی (سمن) که از طریق وزارت کشور و ثبت و اسناد مجوز فعالیت دریافت می کنند؛پس از طی مراحل قانونی و یکسری استعلامات از آگاهی تشخیص هویت انگشت نگاری سوء پیشینه کیفری؛آزمایش عدم اعتیاد و وووووووووووووووپس از تنظیم مدارک از فرمانداری به اداره ثبت ارجاع و در آنجا هم طی مراحلی و تایید نام انجمن از طرف ادراه کل سازمان ثبت اسناد و ووو در نهایت حکمی که در آن شماره ثبت در آن و تاریخ و اهداف و مشخصات هیات موسس و غیره انجمن در آن قید شده را به ارگانها و ادارات تابعه و روزنامه کثیر و الانتشار رونوشت ارسال و یک حکم هم در نزد اعضا انجمن نگهداری می شود.

فعالیت غیر رسمی این تشکل در تیرماه سال ۸۶ شروع و امروز به عنوان آغازین روز فعالیت رسمی این انجمن اعلام میشود که تا کنون جلسات غیر رسمی بیش از ۱۰جلسه و جلسه رسمی در همین ماه مبارک ان شا الله تشکیل خواهد شد.

این انجمن؛در غالب فعالیت در راستای توسعه امور تاریخی؛مذهبی؛فرهنگی؛گردشگری ؛ عمران و آبادانی شهر نوش آباد در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید.

اعضاء هیئت موسس انجمن به شرح ذیل می باشند:

۱.آقای حسن ابوالقاسمی به سمت رئیس هیئت موسس و با مدرک لیسانس و مدرس و مترجم زبان خارجه و شاغل در اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان و ساکن نوش آباد

۲.آقای امیر حسین نجاریان به عنوان نائب رئیس هیئت موسس و دارای مدرک لیسانس و ساکن نوش آباد

۳.آقای محمد انتخابی به سمت خزانه دار و بازنشسته

۴.آقای علی اصغر طاهرزاده به سمت عضو اصلی دارای مدرک لیسانس و مترجم و مدرس زبان خارجه  شاغل در اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان و ساکن نوش آباد

۵. حسین میرزاجانی نوش آبادی  به سمت مدیر عامل

۶.آقای رحمت الله (محمود)نیکی به سمت بازرس اصلی؛ آزاده و جانباز دوران جنگ تحمیلی و مسلط به ۴ زبان زنده دنیا

۷.ماشاالله سیاه خانی به عنوان عضو و بازرس ؛شاغل در شهرداری کاشان و از فعالان در زمینه تورسیتی و گردشگری در سازمان خدمات رفاهی و تفریحی شهرداری کاشان می باشد.

و آقایان :محمد تقی مطهری فر ؛ناصر چاووشی و حاج حسین عباس زاده از اعضا هیئت مدیره می باشند.


توقیف بیش از ۲۰تن سیمان قاچاق

در تاریخ ۲ مهر ماه ساعت ۱۲شب با شناسایی انبار مخفی که بونکر های سیمان دولتی به صورت قاچاق در آن تخلیه می شد و نیمه های شب با کامیون بار گیری و به مقصد قم و تهران با قیمت آزاد بیش از تنی ۹۰هزار تومان فروخته میشد توقیف و پرونده آن به دست مسئولین قضایی جهت اعمال قانون سپرده شد.این انبار در جاده قدیم آران و بیدگل و مدت زیادی بود که با این شگرد اقدام به قاچاق سیمان می کردند.هر چند تا ارجاع پرونده دستهای پنهانی جهت خلاصی متخلفان در صدد رهایی آنها بودند ولی نشد که نشد.

محموله بار کامیون بیش از ۱۵ تن سیمان جاسازی شده بود.