پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

برگزاری جلسه کمیسیون شورای فرهنگی

روز چهارشنبه مورخ ۲۸/۹/۸۶ ساعت ۱۸:۳۰گردهمایی بیش از ۳۰تن از فعالان در حوزه فرهنگی شهر نوش آباد در خصوص چگونگی انجام فعالیتهای فرهنگی و همچنین انتخاب اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی گرد هم آمده و به ایراد نکته نظرات و پیشنهادات  و ارائه دیدگاههای خود در این خصوص پرداختند.

در پایان جلسه هم به صورت داوطلبانه تعدادی را در جمع حاضر نام نویسی به عمل آورده تا در جلسه بعد تصمیمات مناسب اتخاذ گردد.

از اهم و خلاصه نکته نظرات دوستان در جلسه:

شایسته بود از کانون فرهنگی محلات و مساجد هم دعوت به عمل می آمد.

چاپ نشریه و ارائه دیدگاههای فرهنگی /مهندسی فرهنگی در حال جایگزین شدن واژه فرهنگی دیمی  می شود و کار فرهنگی تخصصی می شود/یکی از دوستان انتقاداتی به جا از عملکرد نادرست کارهای فرهنگی شورا و شهردار قبلی نمودند و گفتند کار انتشار نشریه به خاطر عدم پرداخت ماهی ۲۰۰هزار تومان برای نشریه انوشه متوقف شد.و اشاره به این داشت که به کار فرهنگی حتی ماهی ۲۰۰هزار تومان هم اهمیت نمی دادند و در مقابل هزینه های سرسام آور تبلیغاتی را بر حساب مالی شهر وارد می کردند.

یکی از دوستان حاضر به این نکته اشاره داشتندنیاز های فرهنگی اجتماع اولویت بندی شود و در آن راستا سرمایه گزاری شود

دوست دیگری گفتند که با نظارت و مشاوره افراد پیشکسوت  فرهنگی کارها دنبال شود.

دوست دیگر ی گفتند ابتدا وظایف کمیسیون فرهنگی مشخص شود بعد اقدامات بعدی انجام شود


مسجد جامع عتيق نوش آباد

نمایی زیبا از مسجد جامع عتیق نوش آباد یکی از بناهای منحصر به فرد منطقه کاشان


بازدید اعضاء انجمن فعالان از خانه های تاریخی نوش آباد

امروز جمعه ۲۳/۹/۸۶ طبق مصوب جلسه رسمی قبلی انجمن تعدادی از اعضاء انجمن فعالان توسعه گردشگری شهر نوش آباد  از بافت قدیم و خانه های تاریخی شهر بازدید به عمل آوردند.

از جمله خانه های با ارزش و تاریخی منزل بابایی، منزل انتخابی،منزل رنجبر؛منزل تحقیقی بود.

یکی از این منازل که طبقه زیرین بنا از سطح کوچه ۲متر پایین تر بود به سبک و معماری سنتی بنا شده و در انتهای یکی از این اطاقها مجددا اطاقی به ابعاد کوچکتر با تاقی خشتی با چندین پله و سطحی پایین تر وارد دخمه ای به صورت دست کنده می شویم که داخل این دخمه هم چاهی وجود دارد که حدودا ۸ متر عمق دارد که در انتها راهرویی وجود دارد که از دو طرف امتداد دارد در حال پیگیری و تهیه عکس و فیلم از این مجموعه هستیم به یفین این راهرو اسرار آمیز یکی از راهروهایی بوده که به شهر زیر زمینی ارتباط داشته و اهالی این منطقه برای فرار از دست دشمنان به اینجا پناه می آوردند.از جمله ورودهای متعددی که شهر زیر زمینی دارد و این انجمن توانسته شناسایی کند داخل منزلی قدیمی که در مطبخ خانه آن تنوری وجود دارد که داخل تنور در قسمت آتشدان حفره ای پیدا کردیم که با دریچه و تابه گلی آن را می پوشاندند ولی مواقع ورود به شهر زیر زمینی از داخل تنور وارد این فضاها میشدند.ورودی شهر زیر زمینی در این محلها برای این خاطر ایجاد می شده تا کسی به وجود این پناهگاهها در زیر زمین شک نکند.              در پایان هم در محوطه تاریخی چاله سی گرد آمده و از روند کار و بازسازی مجموعه نکته نظراتی بیان شد و نهایتا بازدیدی از شهر زیر زمینی(اوییها)واقع در انتهای راه پله های آب انبار چاله سی انجام شد.

        


تصاويری از بافت قديم شهر نوش آباد

منزلی قدیمی بیش از ۱۵۰سال قدمت که مطبخ و بادگیر و اطاقهای با طاق ضربی و خشت و گل و درب های چوبی و سردابه های دست کن و راهی به شهر زیرز مینی منتهی میشود  هنوز سبک قدیم خود را حفظ کرده و با تملک این گونه خانه ها هم بافت قدیم را می شود حفظ کرد هم به عنوان اقامتگاه در اختیار گردشگران قرار داد و پیشنهاد تملک آن در دستور کار انجمن و تخصیص اعتبار در این خصوص از طرف اداره میراث فرهنگی برای سال آینده مصوب گردیده است.

    


تصوير خبری روز

                                                                                                                                بدون شرح
(جاده قدیم آران و بیدگل حاشیه میدان صنعت)این کارگاه در دست تبعه افغانی اجاره است

چتر‌آبگون: استقلال خوش شانس بوده است!!!

 مهاجم نوش آبادي تيم فوتبال پاس همدان گفت: اگرچه استقلال تيم خوبي شده است؛ اما سه بازي اخير را با خوش‌شانسي برده‌اند.

تيم پاس همدان

مصطفي چتر‌آبگون در گفت و گو با فارس، در خصوص شرايط پاس همدان اظهار داشت: تيم ما تقريبا به هماهنگي رسيده است. با روحيه و انگيزه بيشتري جلسات تمريني را پشت سر مي‌گذاريم. نمي‌خواهيم به راحتي مقابل حريفان امتياز از دست بدهيم. وي افزود: پنج مسابقه متوالي است كه نمي‌بازيم و امتياز خوبي گرفتيم. همانطور كه مقابل سپاهان با يك بازي خوب آنها را متوقف كرديم، مقابل استقلال هم مي‌توانيم به هدفمان برسيم. اين بازيكن جوان با اشاره به اينكه استقلال با وجود نداشتن مربي روي نيمكت نتايج خوبي گرفته است، اظهار داشت: ‌استقلال تحت هر شرايطي تيم بزرگي است. آنها در اين سه هفته خوب نتيجه گرفته‌اند؛ اما شانس هم داشته‌اند. تيم ما در مقابل آنها جوان است؛ اما انگيزه خوبي داريم. چترآبگون افزود: سال قبل به اين تيم در آخرين بازي ليگ گل زدم. در اين فكر هستم كه در ديدار جمعه هم گلزني كنم.

لینک خبر تاریخ خبر:پنجشنبه، 8 آذر


دو حادثه مهم در نوش آباد

روز گذشته یک تبعه افغانی به صورت مشکوک در منزلش جان داد.همسراین فرد نیمه جان به فوریتهای پزشکی تماس می گیرد و با حضور امداد در صحنه ولی فرد جان خود را از دست می دهد.هنوز گزارش اعلام نشده است.در ناحیه حلق و گردن اثر سیاهی و کبودی مشاهده و در صورتش جای خراش و چنگ باقی مانده است.نیمه شب امروز زمین لرزه ساعت ۴:۳۰بامداد  شهر نوش آباد را به لرزه در آورد.

افرادی که در این موقع شب بیدار بودند  از یک صدای انفجار و سپس به دنبال آن لرزش زمین را حکایت می کنند.


نوش‌آباد كاشان مركز نمونه مطالعات شهري

ميراث‌ايران - شهر كوچك و تاريخي نوش‌آباد در نزديكي كاشان به مركز نمونه ملي درزمينه مطالعات مرمت و احياي بافت تاريخي تبديل مي‌شود.

عليرضا قلي‌نژاد -مديركل دفتر حفظ و احياي بافت تاريخي كشور- در گفت‌وگو با همشهري ضمن بيان اين مطلب گفت: نوش‌آباد با توجه به سابقه تاريخي قرار است در همه زمينه‌ها نظير معرفي شهر تاريخي، مرمت شهري، اقتصاد بافت تاريخي، جامعه‌شناسي و روان‌شناسي مربوط به زندگي در بافت تاريخي وهمين‌طور بوم‌شناسي و مردم‌شناسي مركز نمونه ملي شود.

جانشين معاونت  سازمان ميراث فرهنگي‌، صنايع دستي و گردشگري كشور در تشريح اين برنامه افزود: قرار بر اين است تا طرحي مشترك بين شهرداري اين شهر،  وزارت مسكن و شهرسازي و ميراث فرهنگي نوشته شود تا به‌طور متمركز بتوانيم اهداف طرح را محقق كنيم.

نوش‌آباد شهري ۱۲ هزار نفري است كه پس از كشف يك شهر زيرزميني در آن، ويژگي‌هاي متعدد تاريخي را در خود متمركز كرده است و قابليت تبديل به سايت جذب گردشگر را دارد كه چنين طرحي مي‌تواند به فعال شدن آن كمك كند.

لینک خبر


مصوبات استاني/ ‪ ۲۱‬ميليارد ريال به دانشگاه‌هاي پيام‌نوراصفهان اختصاص يافت

كاشان، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۸/۲۴‬

داخلي. آموزشي. مصوبات استاني.

رئيس دانشگاههاي پيام نور استان اصفهان گفت: ‪ ۲۱‬ميليارد و ‪ ۲۰۰‬ميليون ريال از محل مصوبات سفر استاني رييس جمهوري، به اين دانشگاهها اختصاص يافت.

دكتر" شهردار اصلاني" روز پنجشنبه در بازديد از دانشگاه پيام نور "نوش آباد" آران و بيدگل در گفت و گو با ايرنا، تعداد دانشگاههاي پيام نور استان را ‪ ۴۴‬واحد ذكر كرد.

وي افزود: با توجه به رويكرد دولت نهم مبني بر گسترش مراكز دانشگاهي در تمام نقاط كشور، امسال تعداد ‪ ۲۰‬واحد به‌شمار واحدهاي دانشگاه پيام نور اين استان افزوده شده است.

به گفته وي، از اعتبارات مزبور به طور ميانگين سهم هر يك از دانشگاههاي پيام نور استان ‪ ۵۰۰‬ميليون ريال و براي هر واحد تازه تاسيس يك ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.

وي اظهار داشت: دانشگاه پيام نور از داشتن اعتبارات ملي و استاني محروم است و بيشتر هزينه آن از محل شهريه دانشجويان و بخشي نيز از محل كمك‌هاي موردي افراد خير و مسوولان استان و كشور تامين مي‌شود.

اصلاني، مناسب بودن محل جغرافيايي، وجود دانشجوو اعلام نياز مسوولان را از جمله شرايط ايجاد واحد دانشگاه پيام نور عنوان كرد.

وي گفت: با دارا بودن اين شرايط و تشكيل هيات موسس، همچنين در اختيار گذاشتن مكان مناسب بصورت رايگان براي مدت سه سال و تامين اعتباري بالغ بر ‪ ۷۵۰‬ميليون ريال براي هزينه‌هاي اوليه، واحد دانشگاه پيام نور در مناطقي كه تقاضا دارند، ايجاد مي‌شود.

رييس دانشگاه پيام نور استان اصفهان گفت: امسال ‪ ۳۰‬ميليارد ريال بودجه عمراني از مركز براي دانشگاههاي پيام نور اين استان گرفته شده است.

وي گفت: براي تكميل طرح‌هاي عمراني‌اين واحدها به ‪ ۹۰‬ميليارد ريال اعتبار نياز است.

به گفته وي،اكنون ‪ ۹۰‬هزار دانشجو در ‪ ۴۸‬رشته كارشناسي و كارشناسي ارشد در دانشگاههاي پيام نور استان تحصيل مي‌كنند.

اصلاني، از تصويب مبلغ‌هشت ميليارد ريال براي ساخت دانشگاه‌پيام نور كاشان خبر داد و گفت: در چارچوب مصوبات سفر رييس جمهور، مراحل ساخت اين دانشگاه با دو هزار مترمربع زير بنا آغاز مي‌شود.

وي همچنين گفت: مرحله دوم طرح توسعه دانشگاه‌پيام نور آران و بيدگل نيز تا ماه آينده به بهره برداري مي‌رسد.

وي افزود: اين طرح با زير بناي يكهزار و ‪ ۵۰۰‬مترمربع در دو طبقه با هزينه‌اي بالغ بر چهار ميليارد ريال در دست ساخت است و ‪ ۹۰‬درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

وي، كمبود فضا را از جمله مشكلات دانشگاه‌هاي پيام نور استان عنوان كرد و از مردم بويژه افراد نيكوكار خواست تا اين دانشگاه را ياري كنند.

اصلاني در ادامه به دانشجويان در مورد ثبت نام در موسسه‌هاي آموزشي با عنوان پيام نور هشدار داد و گفت: اين موسسه‌ها غيرقانوني هستند.

فرماندار آران و بيدگل نيز با اشاره به‌استعدادهاي اين شهرستان، خواستار تامين اعتبارمورد نياز براي طرح توسعه دانشگاه آران و بيدگل و راه اندازي واحد اين دانشگاه در بخش " كويرات " شد.

‪۷۱‬دانشجو در دو رشته روانشناسي عمومي و الهيات دانشگاه پيام نور واحد نوش آباد تحصيل مي‌كنند

لینک خبر


چهلمین روز شهادت سردار شهید حاج جواد علی تبار

به مناسبت چهلمین روز عروج ملکوتی سردار جانباز و رزمنده و فرمانده ۸ سال دفاع مقدس برادر شهید حاج جواد علی تبار مراسمی  در مجموعه فرهنگی ورزشی شهداء بسیج کاشان واقع در خیابان شهید بهشتی برگزار شد.

سخنران :سید رحیم صفوی مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا

ساعت۶ بعداز ظهر روز پنج شنبه۸/۹/۸۶  مراسم دعای کمیل  با صدای گرم برادر مداح آقای زین العابدین  

در این جلسه روحانی و معنوی که با حضور کثیری از رزمندگان دوران دفاع مقدس مردم شهید پرور شهرستان کاشان و آران و بیدگل برگزار گردید میثاقی دوباره به آرمانهای امام و شهداء و انقلاب اسلامی بستند.

 مراسم با مداحی مداح اهلبیت (ع) آقای شریفی ادامه و سپس سردار سید رحیم صفوی به ایراد سخنرانی و خاطرات جبهه پرداخت.امام جمعه شهرستان کاشان حجت الاسلام نمازی و دیگر مسئولین شهرستان نیز در این جلسه حضور بهم رساندند.

      

جهت مشاهده بزرگنمایی روی تصاویر کلیک کنید

تصویر بالا مربوط به سخنرانی سید رحیم صفوی مشاور عالی رهبری در جلسه چهلم شهید علی تبار در کاشان

مروری چند بر حضور این شهید بزرگوار در عرصه جهاد و سازندگی

سردار عاشورايي به عاشورائيان پيوست

سردار سرتيپ پاسدار حاج جواد علي تبار از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس براثر عوارض ناشي از مصدوميت شيميايي به خيل عاشورائيان پيوست.
وي در ارديبهشت سال 1332 درشهر كاشان متولد شد، تحصيلات ابتدايي را در همين شهر پشت سرگذاشت اما به دليل مشكلات خانوادگي و محروميت از ادامه تحصيل بازماند و مشغول به كار شد و تاسال 56 در شركت نساجي كاشان به كار خود ادامه داد تااينكه با اوج گيري مبارزات مردمي همگام با ديگر اقشار جامعه به مبارزه عليه رژيم ستم شاهي پرداخت تا جائيكه به خاطر اين فعاليت ها از اين شركت اخراج شد.
علي تبار پس از پيروزي انقلاب اسلامي و با آغاز غائله كردستان به اين منطقه رفت و در طي جنگ تحميلي نيز در جبهه هاي جنوب و غرب حضور چشمگيري داشت. او بخاطر علاقه اي كه به خدمت به مردم محروم ايلام داشت، طي سال هاي 61 تا 65 در لشكر 11 اميرالمومنين (ع) ايلام فعاليت هاي چشمگيري داشت بطوريكه همه رزمندگان اين استان او را مي شناختند. علي تبار در ادامه جنگ و درسال هاي 66 تا 68 مسئول طرح و عمليات قرارگاه نجف بود و از سال 69 تا 71 بخاطر حساسيت شرايط در اين استان از سوي فرمانده كل سپاه به عنوان فرمانده لشكر 11 اميرالمومنين (ع) منصوب شد.
وي در طي سال هاي 72 تا 73 دوره فرماندهي و ستاد را سپري كرد و پس از آن با توجه به ماموريت هاي لشكر 14 امام حسين (ع) در شمالغرب به عنوان فرمانده تيپ يكم اين لشكر در مبارزه با عناصر ضد انقلاب و اشرار نقش مهمي ايفا كرد. سردار علي تبار در سال ها 67 تا 78 به عنوان فرمانده تيپ سوم لشكر 14 امام حسين (ع)، منشا خدمات شاياني در شهرستان كاشان شد كه نمونه بارز آنها تلاش براي برگزاري كنگره سرداران و شهداي اين شهر بود.
وي از سال 80 با تشديد ناراحتيهاي جسمي ناشي از عوارض شيميايي به كرات در بيمارستان بستري مي شد تا اينكه بالاخره در نيمه شب پنجشنبه 26 مهر 86 پس از سال ها مجاهدت و تلاش و تحمل درد و رنج به خيل عاشورائيان پيوست.
فرمانده كل سپاه در پيامي كه به مناسبت شهادت اين سردار جانباز صادر كرد، آورده است:« سردار رشيد اسلام جواد علي تبار، دلير مردي كه با زخمهاي بجامانده از خصم برتن خويش، راحتي و آسودگي را برنتافت و پس از دفاع مقدس به عنوان فرماندهي شجاع با پذيرش مسئوليتهايي چون فرماندهي تيپ، ياد سلحشوريهايش را همچنان زنده داشت و در نهايت به عشق ديدار حضرت دوست طاقت از كفش برفت و به همرزمان شهيدش پيوست.»


هياتي از يونسكو از آثار تاريخي كاشان ديدن كردند

كاشان، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۹/۰۶‬

رئيس بخش فرهنگي آسياي ميانه سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد (يونسكو)، عصر سه‌شنبه در راس هياتي از كارشناسان ميراث فرهنگي كشورهاي اين منطقه از آثار تاريخي كاشان ديدن كرد.

فرانسيس چايلد (‪ (Francis CHaild‬از مسجد آقا بزرگ، بقعه خواجه‌تاج‌الدين خانه‌هاي تاريخي احسان و عامريها، بافت تاريخي كاشان و يك كارگاه شعربافي در اين شهر ديدن كرد.

به گزارش ايرنا، چايلد در مورد آثار تاريخي كاشان به خبرنگاران گفت:
با ديدن اين آثار و بناهاي قديمي به ويژه خانه‌هاي تاريخي كاشان متحير شدم.

وي با مثبت ارزيابي كردن مرمت و بازسازي آثار تاريخي كاشان به ويژه‌بافت تاريخي اين شهر، ابراز اميدواري كرد: كار تعمير و بازسازي بافت تاريخي كاشان به همين صورت پيش برود تا روزي كه كار بازسازي آنها تمام شود.

چايلد در مورد ثبت جهاني بافت تاريخي كاشان نيز گفت: دولت جمهوري اسلامي ايران بايد اين پيشنهاد را به يونسكو بدهد و يونسكو آماده هرگونه همكاري براي به ثبت رساندن بافت تاريخي كاشان در فهرست جهاني است.

وي ، هدف آمدن به ايران را تبادل نظر و انتقال تجربيات بين كارشناسان بافت تاريخي ايران با كارشناسان بافت تاريخي كشورهاي آسياي ميانه عنوان كرد.

وي يادآور شد: حدود ‪ ۲۵‬نفر از كارشناسان ميراث فرهنگي از كشورهاي آسياي ميانه به ايران سفر كرده‌اند تا گامهاي مثبتي براي ارتقا صنعت گردشگري، حفظ و نگهداري، تعمير و بازسازي بناهاي تاريخي اين كشورها بردارند.

دبير علمي كارگاه آموزشي "مديريت حفاظت ميراث معماري ايراني، مغولي و تيموري" نيز در گفت و گو با خبرنگاران، هدف از برگزاري اين گارگاه را تبادل تجربيات در زمينه حفاظت و مرمت بافتهاي تاريخي ارزشمند دوره‌هاي معماري ايراني، مغولي و تيموري ذكر كرد.

"محمد حسن طالبيان" گفت: در اين كارگاه ‪ ۱۰‬روزه كه از روز دوشنبه آغاز شده است، مديران و كارشناسان ميراث فرهنگي بافتهاي تاريخي از كشورهاي هندوستان، تركمنستان، ازبكستان، قرقيزستان، افغانستان، ايران و پاكستان با حضور در بافتهاي تاريخي از نزديك تعمير و بازسازي آنها را مشاهده مي‌كنند و از تجربيات معماران ايراني بهره‌مند مي‌شوند.

رئيس بخش فرهنگي آسياي ميانه يونسكو با هيات همراه به مدت دو روز از آثار و ابنيه تاريخي كاشان ديدن مي‌كنند و پس از آن راهي شهرهاي نطنز اصفهان و شيراز مي‌شوند.

شهرستان كاشان بيش از يكهزار و ‪ ۲۰۰‬بناي تاريخي و مذهبي دارد كه‌تاكنون ‪ ۲۱۷‬اثر آن در فهرست آثار ملي كشور به ثبت رسيده است.ك/‪۳‬


مراسم کلنگ زنی

امروز مراسم کلنگ زنی ساختمان پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی با حضور مدیر و معاونت میراث فرهنگی کاشان و شهردار و اعضاء شورای اسلامی در شهر نوش آباد انجام شد.

دکتر صدیفیان یکی از نخبه های علمی

روز شنبه ساعت ۲۰:۰۰ بعد از ظهر مورخ ۳/۹/۸۶ به مدت ۳۰ دقیقه شاهد پخش فیلمی به نام  ((بوی بهشت)) به مناسبت هفته بسیج از شبکه ۱ سیما بودیم.

برادر نخبه بسیجی دکتر غلامحسین صدیفیان که یکی از چهره های محبوب و دوست داشتنی شهرمان است در نوش آباد به دنیا آمد یکی پس از دیگری پله های ترقی را پیمود تا به سطح دکترای شیمی نائل آمد .ایشان متولد سال ۱۳۵۱ می باشد.

در طول تحصیل مدالها و اختراعات و پیشرفتهایی در زمینه علمی برای کشور کسب نمود که به عنوان نخبه و بسیجی نمونه در بین نخبگان کشور در محضر مقام معظم رهبری به ایراد سخنرانی پرداخت.

از جمله مقالات علمی و کارهای مطالعاتی وی می توان:

(مطالعه و بررسي پارامترهاي انتقال جرم در فرآيندهاي جداسازي)اشاره نمود

(کاربرد تکنیک معکوس برای تعیین ضریب نفوذ وابسته به رطوبت در چوب)

مطالعه فرآیند انتقال جرم در تقطیر غشایی اسمزی و بررسی تأثیر پارامترهای فرآیندی

همچنین چند روز قبل حضور چهره ورزشی در عرصه فوتبال که واقعا پیشرفت سریعی در عرصه ورزشی داشته و جایگاه خوبی را به دست آورده مورد توجه رسانه های خبری شد تا اینکه گزارشی از مصاحبه با ایشان در تلویزیون پخش شد .

این مدال آوران باعث افتخار همه مردم شهرمان شده اند و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بروز خلاقیتها ی جوانان ما در عرصه های مختلف باشیم.برای همه این عزیزان آرزوی توفیق و سلامتی را از خداوند مسالت داریم.

دعای خیر مردم این خطه کهن بدرقه راهتان باد.


تولد امام رضا(ع) مبارک

چند تا پیامک ویژه تولد امام هشتم برای خوانندگان عزیز امیدوارم بپسندید

زائری بارانی ام آقا به دادم می رسی؟بی پناهم خسته ام تنها؛ به دادم می رسی؟گر چه آهو نیستم اما پر از دلتنگیم؛ضامن چشمان آهو ها بدادم می رسی؟من دخیل التماسم را به چشمت بسته ام؛هشتمین دردانه زهرا(س)به دادم می رسی؟

با نام رضا (ع)به سینه ها گل بزنید        وز اشک به بارگاه او پل بزنید

فرمود هر زمان گرفتار شدید                بر دامن ما دست توسل بزنید


طراحی سايت نوش آباد

چند روز قبل برای ۴ سال پیاپی سایت مان را که ۵۰۰ مگابایت فضا دارد برای مدت ا سال  تمدید کردیم  ولی به نحو مطلوب از آن به علت طراحی ساده آن و عدم به روز رسانی استفاده چندانی از آن نمی شود .

دوستانی که در زمینه طراحی وب سایت یا آشنایی در این زمینه و یا اطلاعاتی جهت راهنمایی و همکاری دارند در قسمت یادداشتها قرار داده تا از دمینی که به صورت ثابت در اینترنت قرار دادیم را سرو سامانی داده و بروز رسانی نماییم.این هم آدرس وب سایت ما:   www.noushabad.com  

این سایت حاوی چندین آلبوم عکس مربوط به بناهای تاریخی ؛مناسبتهای مذهبی؛و بازدیدکنندگان از شهر زیر زمینی است.

یقینا با سرمایه گذاری و طراحی و کار بیشتر استفاده مطلوبتری از این سایت خواهیم گرفت.

منتظر یاری همه دوستان هستیم.