پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

نخستین جایگاه سوخت ‪ CNG‬در آران و بیدگل به بهره برداری رسید

کاشان، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۰۲/۱۹‬

داخلی. اقتصادی. نفت و گاز.

نخستین جایگاه سوخت ‪ CNG‬در شهرستان آران و بیدگل در آیینی پنجشنبه به بهره برداری رسید.

این سومین جایگاه سوخت ‪ CNG‬در منطقه کاشان و آران و بیدگل است که فعالیت دارد.

این جایگاه با هزینه‌ای افزون بر ‪ ۱۲‬میلیارد ریال از سوی سازمان بهینه - سازی مصرف سوخت در زمینی حدود یکهزار و ‪ ۵۰۰‬مترمربع احداث شده‌است.

ادامه مطلب

انتصاب امام جمعه جدید شهزستان آران و بیدگل

امام جمعه جدید آران و بیدگل معرفی شد
کاشان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۷/۰۲/۲۰‬

داخلی. اجتماعی. نشستها
در نشست شورای اداری شهرستان آران و بیدگل از توابع استان اصفهان ، حجت‌الاسلام "سید محمد موسوی" به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان معرفی شد.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان در این نشست با تقدیر از از امام جمعه پیشین آران و بیدگل ضمن معرفی امام جمعه جدید این شهرستان گفت: وی دارای تحصیلات عالی حوزی است و سابقه چندین سال سمت امام جمعه در شهرستانهای مختلف کشور را دارد.

ادامه مطلب

تخصیص 3میلیارد ریال اعتبارات استانی برای گردشگری شهرستان آران و بیدگل

در سال جاری اعتباری از سر فصل اعتبارات گردشگری استانداری مبلغی بالغ بر سه میلیارد ریال برای باز سازی ومرمت بناهای تاریخی و در حوزه گردشگری شهرستان آران و بیدگل اختصاص داده شد.
از این اعتبار ۴۰۰میلیون ریال آن برای تکمیل و تجهیز موزه مردم شناسی نوش آباد واقع در میدان زمین وقفه و شتر خانه تاریخی شهر و سیصد میلیون ریال هم برای باز سازی  و مرمت مجموعه تاریخی چاله سی که یکی از ورودی های اصلی و اولین ورودی شناسایی شده شهر زیرزمینی می باشد اختصاص داده شد.
آماده سازی مجموعه آب انبار چاله سی برای حضور گردشگران

ادامه مطلب

باز هم حادثه در حاشیه پل زیر گذر نوش آباد به کاشان

در سالهای گذشته شهرداری کاشان کنار گذری را برای انتقال خودروهای سنگین از میدان بسیج کاشان به سمت جاده نصر آباد در امتداد و حاشیه ریل راه آهن سراسری تهران بندرعباس به صورت نیمه تمام احداث و انتهای این کنار گذربه پل زیر گذر نوش آباد ختم می شود.
شب گذشته موتور سواری با ۲سر نشین از سمت زیر پل هوایی خیابان کارگر به سمت پل زیر گذر نوش آباد در حرکت بود که به علت عدم علائم هشدار دهنده وسرعت زیاد ۲۰متری به نرده های پل به موانع خاکریز بر خورد و از روی مانع رد شده و نزدیکی نرده های پل بر زمین بر خورد و به شدت هر سه سر نشین مصدوم که حال یکی از آنها وخیم می باشد که به علت متروکه بودن محل حادثه و عدم دید کافی پس از مدتی خودورهای عبوری متوجه و به فوریتهای پزشکی اطلاع و آنها را به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل می نمایند.

به مناسبت هفته معلم

به مناسبت هفته معلم و تجلیل از معلمان عزیز و زحمتکش در مدارس شهر نوش آباد ،جمعی از مسئولین شهر از جمله شهردار محترم جناب مهندس عطایی شاد و اعضاء شورای اسلامی شهر به همراه رئیس شورای شهرستان آران و بیدگل جناب سید جواد سیدی باحضور در مدارس شهر و تقدیم شاخه گل و لوح تقدیر به معلمان نمونه از این قشر زحمتکش تجلیل به عمل آمد.