پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

زهی خیال باطل

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم هرگز موجیم که آسودگی ما ،عدم ماست

گه گداری شاهد انحرافات تاریخی بعضا از طرف مدیران مجموعه میراث فرهنگی هستیم.

جدیداً سرپرست نمایندگی اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل محسنی تبار در اقدامی زشت و نسنجیده و ناپسند در یکی از ویژه نامه های روزنامه سراسری کشور که در آن به معرقی آثار تاریخی آران و بیدگل پرداخته شده ،زیارت فیض آباد نوش آباد را جزء آثار تاریخی شهر آران وبیدگل قلمداد نموده و اینگونه در خبر آمده است: سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل از مرمت و بازسازی بقعه زیارتی فیض آباد در آران و بیدگل خبر داد.

 تپه قبرستان که در دشت رحمت آباد نوش آباد در کنار قلعه مورچان که  گروهی از باستان شناسان چند روزی را به گمانه زنی در آن مشغول بودند،معتقد است که در محدوده علی آباد واقع است.

از قرار معلوم ایشان آمده است برای تفکیک و براندازی تاریخ نوش آباد ولی زهی خیال باطل

برای رد ادعای آقای محسنی تبار به چندین نکته اشاره می کنم:

1.در کتاب دهخدا از فیض آباد به عنوان یکی از 33رشته قنوات نوش آباد نام برده شده است.

در سال 1383حریم شهری نوش آباد توسط وزارت کشور تنظیم و به داستگاههای مربوطه ارسال و زیارت فیض آباد داخل حریم شهر نوش آباد واقع گردیده است.

در کتابی دست نویس و نسخه خطی و معتبر که کپی آن را در اختیار داریم به زیارت سلیمانیه و شرح وقایع شهادت امامزادگان در این مکان مقدس اشاره نموده و این گونه نوشته شده است:

شاهزاده سلیمان را به مثل گوسفند ذبح نمود و شاهزاده حسن را زنده پوست از سر کند و سادات محترم را به قتل رساند و به قلعه سیجان برگشت و به شکرانه این عمل شنیعه 20گاو قربانی نمود و در کتاب بهجه المستمعین مسطور است که جماعت جدید الاسلام قصبه طیبه انوش آباد از این وقایع اطلاع به هم رسانیده و به دفن و کفن ایشان پرداخته و ایشان را در همان قصبه دفن نمودند و مرقد شاهزاده سلیمان در جوف حصار قصبه طیبه انوش آباد واقع است که انوشیروان قصریرا که ساخته بود آن بقعه داخل به آن قصر می بودو آن بقعه را شاه عباس صفوی بهادر خان آن بقعه را با آب گینه مفرض فرمودو شاهزاده حسن در بسمت یسار آن مرقد مدفون است و سادات در اطراف آن بقعه مدفونند.

و آن بقعه مشهور است به سلیمانیه جدید

حاشا و کلا از این افراد نالایقی که بدون هیچ شناختی اقدام به جو سازی و تحریف افکار عمومی می نمایند.و به انتشار اکاذیب می نمایند.

ما با این وضع موجود در داخل کشور توقع داریم عربها بگویند خلیج فارس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!همان بهتر بگویند خلیج عربی مگر چه می شود؟ چه اتفاقی می افتد؟!!!

 

 


شروع بازسازی قبور شهداء

به مناسبت 3خرداد روز آزاد سازی خرمشهر قبور مطهر 120شهید جنگ تحمیلی آرمیده در گلزار شهداء شهر نوش آباد و در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده محمد این شهر با اعتباری بالغ بر 300میلیون ریال با مشارکت اداره بنیاد شهید شهرستان آران و بیدگل و شهرداری نوش آباد  به مرحله اجرا در آمد.

شیوه ساخت و معماری این بنا به سبک کاملا سنتی و اسلامی بوده و از طرح های اسلیمی و الگو گرفته از بناهای مذهبی بوده و در این طرح نیازها و مشکلات خانواده شهداء مد نظر قرار داده شده و طرحی

ادامه مطلب