پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

تخریب سوله ورزشی در حریم قلعه جلالی کاشان

سرانجام پس از 5 سال جدال بین دوستدارن میراث فرهنگی و شهرداری، سوله ورزشی جنب قلعه تاریخی جلالی تخریب شد . 

 شهروندان کاشانی انتظار دارند مدعی العموم و مقامات قضایی شهر بدور از هرگونه ملاحظه ای ؛ - و

ادامه مطلب

کاشان در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرآمد شهرهای استان است

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان:
کاشان در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرآمد شهرهای استان است
کاشان - رییس سازمان میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: شهرستان کاشان در هر سه عنوان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرآمد دیگر شهرهای این استان است.
به گزارش ایرنا،
ادامه مطلب

کویر هم زیبایی های خاص خودش را دارد

2هفته قبل سفری برای تماشای جاذبه های کوهستانی داشتیم و جمعه گذشته هم در هدمت دوستان انجمن کویر سبز کاشان جهت بازدید از آثار تاریخی نوش آباد و چشم اندازهای بکر و دیدنی کویر نوش آباد

تصاویری را هم در این رابطه تهیه کردیم که در فرصتی مناسب به صورت گزارش تصویری قرار خواهیم داد.

 


بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

در این قسمت قصد دارم تجارب و آموزه های سفر چند روزه در استان چهار محال و بختیاری را قرار دهم .آن نکته هایی که حداقل برای بنده تازگی یا تجربه شد و حتی بنده را تحت تاثیر قرار داد .امیدوارم بتوانم در طول سال که سفرهایی را برای ایران شناسی انجام می دهم در کل سطح کشور به عنوان آموزه و تجربه سفر در وبلاگ قرار دهم شاید برای دوستان مفید واقع گردد.

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

امید وارم تا حدودی با نوشته هایم بتوانم حق مطلب را ادا کنم .آنچه در وسم و توانم بود آوردم و گر نه حرفها و گفته های بیشماری برای جلوه های بکر ایران عزیز وجود دارد.

استان چهار محال و بختیاری در بین رشته کوه زاگرس و از مهمترین کوههای آن زرد کوه با چشمه های فراوان و خروشان و دره های سر سبز و چمنزارها و مراتع بی بدیل و چشم اندازهای شگرف و دیدنی ؛چشم هر بیننده ای را به زیبایی های آن مبهوت می کند.هوای مطبوع ؛دلپذیر ؛آرامشی وصف ناشدنی ؛صدای پرندگان و چلچله ها و بلبلها؛شر شر آب رودخانه و صدای بع بع گوسفندان و دلنگ و دلونگ زنگوله های گوسفندان خود نمونه ای از زیبایی های وصف ناشدنی این منطقه سرسبز ایران عزیز است.

همه اینها میسر نمی شود مگر با وجود زندگی مردمان خونگرم و مهمانپذیر و دوستداشتنی آن دیار زیبا.

تلاتم و جنب و جوش و تکاپو و حرکت این دلاورمردان بختیاری زیبایی های آن سامان را دو چندان میکند.

حیات و زندگی به معنای اصلی آن را می توان در بین این غیور مردم بختیاری احساس نمود.

برای زندگی و بقا و سلامتی و امید در مسیری روشن با سختی های زندگی مبارزه می کنند و روزی خود را از طبیعت طلب می کنند.

همان طبیعتی که به برکت تلاشهای زنان و مردان آن دیار خداوند از آب و باران و چشمه و مرتع و جنگل و درختان پر بار و ذخایر معدنی و طبیعی  و سرسبزی  را به آنها ارزانی داشته و به شکرانه اینهمه فزونی نعمت هر صبح و ظهر و شام شکر گزار نعمتهای خداوند هستند...


امسال تحویل گندم به سیلو در آران و بیدگل ‪ ۸۰‬درصد کاهش یافت

کارشناس مسئول زراعت مدیریت جهاد کشاورزی آران وبیدگل گفت: تحویل گندم به سیلوتوسط کشاورزان این شهرستان، امسال ‪ ۸۰‬درصد در مقایسه با سال زراعی گذشته کاهش داشته است.

" رضا مظلومی " افزود: امسال یک هزار تن گندم تحویل سیلو شده‌است که این میزان در سال گذشته ‪ ۵‬هزار و ‪ ۲۰۰‬تن بوده است.

وی، خشکسالی و سرمازدگی در سال زراعی ‪ ۸۶ - ۸۷‬را از جمله عوامل کاهش تولید گندم در این شهرستان ذکر کرد.

مظلومی، سطح زیرکشت محصول گندم در این شهرستان را یک هزار و ‪ ۵۰۰‬هکتار ذکر کرد و گفت: امسال یک هزار و ‪ ۷۰۰‬تن گندم از این میزان سطح زیر کشت برداشت شد.

مظلومی با اشاره به کاهش ‪ ۷۰‬درصدی تولید محصول جو در این شهرستان نیز، گفت: امسال از چهار هزار و ‪ ۷۰۰‬هکتار سطح زیر کشت این محصول، شش هزار و ‪ ۵۰۰‬تن جو برداشت شده‌است.

وی افزود: در سالهای گذشته میزان تولید محصول جو در این شهرستان به ‪۱۳‬ هزار تن می‌رسید.

به گفته وی، سرما و خشکسالی در سال زراعی گذشته افزون بر ‪ ۲۲۷‬میلیارد ریال به محصولات زراعی و باغی این شهرستان خسارت وارد کرد.

لینگ خبر


سایت طاووس بهشت آران و بیدگل هک شد

در ادامه جنگ هکرهای وهابی و شیعه - سایت اینترنتی طاووس بهشت متعلق به کانون فرهنگی هنری امام زمان(عج) شهرستان آران وبیدگل بوسیله عوامل خود فروخته فرقه ضاله وهابیت هک شد . درسال گذشته سایت طاووس بهشت فعال ترین سایت مذهبی استان اصفهان بود.

لینک خبر

این اقدام زشت و رذیلانه نشان از عجز و ناتوانی وهابیون کور دل و نشانه بارزی از صلابت و ایستادگی دوستان فعال در وب سایت طاووس بهشت  می باشد.
هک کردن سایتی فعال در شهرستان آران و بیدگل توسط و هابیون نشانه بازتاب گسترده مطالب و تفکر شیعی این عزیزان و زجر دادن این فرقه نا بخرد است.
همانطور که این شهرستان در طول جنگ تحمیلی نشانه بارز افتخاراتش شهداو جانبازان و ایثارگران و رزمندگانش می باشد.هدف قرار دادن این سایت برای از کار اندازی نشانه حضور بچه های فعال این شهر در مبارزات الکترونیکی شیعه با جهان کفر می باشد .مطمئن باشید این اقدام در وحله اول افتخار است و در مراحل بعد هشدار و آمادگی و انسجام و زدن ضربات متقابل به این اجانب.خدا با صابران است


سفری به چهار محال و بختیاری

هفته گذشته سفری به استان چهار محال و بختیاری،شهرستان کوهرنگ،شهر فارسان و روستای شهریاری داشتیم.

وارد شهر کرد که شدیم با هماهنگی اداره میراث فرهنگی شهرکرد

   

 

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

ادامه مطلب