پایگاه خبری نوش آباد

شهر تاریخی نوش آباد در شمال کاشان با بیش از 12000نفر جمعیت و پیشینه تاریخی 7هزار ساله و بیش از 50 اثرتاریخی و باستانی ارزشمند و مهمترین آن معماری دست کن اعجاب انگیز زیر زمینی میباشد

نماينده كاشان خواستار تجديدنظر در اعلام ورشكستگي صنايع نساجي كاشان شد

كاشان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۲/۰۳‬

داخلي. اقتصادي. صنايع نساجي
نماينده مردم شهرستانهاي كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي خواستارتجديد نظر دراجراي ماده‪۱۴۱‬مبني براعلام ورشكستگي صنايع نساجي كاشان شد.

دفتر"اصغر گرانمايه پور" روز دوشنبه با ارسال دورنويسي به ايرنا به نقل از وي اعلام كرد: اخيرا در ادامه جلسات و رايزني‌هاي هيات رسيدگي به مشكلات شركت ريسندگي‌وبافندگي‌كاشان وتشديدمشكلات مالي اين شركت،ازسوي وزارتخانه‌هاي صنايع و معادن و كار و امور اجتماعي اجراي ماده‪۱۴۱‬براي صنايع نساجي كاشان پيشنهاد و به صورت جدي مطرح شده است.

در ادامه اين متن آمده‌است : اين تصميم به گونه‌اي است كه با اختصاص مبلغ ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال،تمامي كارگران شاغل در اين شركت بازخريدواين شركت قديمي تعطيل و ورشكسته اعلام مي‌شود.

در اين دورنويس تصريح شده‌است، نماينده مردم شهرستانهاي كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي همچنين‌درملاقات اخير خود با وزيراطلاعات خواستار تجديد نظر در اجراي ماده ‪ ۱۴۱‬شده‌است.

مهندس گرانمايه پور در اين ملاقات با بيان اهميت ايجاد اشتغال در شرايط كنوني، نقش اين شركت در اقتصاد مردم و همچنين بحران‌هاي احتمالي ناشي از بيكاري قريب دو هزار و ‪ ۵۰۰‬نفركارگر كه عموم آنهاازرزمندگان و خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران است، را يادآور شده و از مسوولان ذيربط درخواست انصراف از اين تصميم و تجديد نظر دراجراي ماده ‪ ۱۴۱‬و يااعلام ورشكستگي شركت صنايع ريسندگي و بافندگي و نساجي كاشان شده است.

در ادامه اين دورنويس آمده‌است : نماينده مردم كاشان همچنين درخواست كرده است تا مبلغ ‪ ۲۰۰‬ميليارد ريال كه دولت براي اجراي ماده ‪ ۱۴۱‬منظور خواهد كرد، را براي بازخريد كردن كارگران و ثبات امر توليد اين صنايع در كاشان هزينه كند.

طبق اين اعلام،گرانمايه پور همچنين در نامه‌اي به وزير اطلاعات‌نوشته است:
با اين روش نه تنها از بحران بزرگي در منطقه جلوگيري مي‌شود،بلكه، چرخه توليد و اشتغال پايدار در صنايع بزرگ و قديمي مجدد ادامه مي‌يابد.

كارخانجات ريسندگي و بافندگي و نساجي كاشان‌اواخرسال گذشته‌بابحران كارگري روبرو شد كه به منظور پيگيري اين معضل،هياتي‌از وزارتخانه‌هاي صنايع‌و معادن و كار و امور اجتماعي با سفر به كاشان ، مامور بررسي مشكلات چند ساله اين واحد بزرگ صنعتي شدند.

مهمترين مشكل اين واحد صنعتي كه بيش از ‪ ۷۰‬درصد سهام داران آن متعلق به بخش خصوصي است، حقوق معوقه كارگران شاغل و بازنشسته و ضعف در مديريت آن اعلام شده‌است. ك/‪۱‬