نمایشگاه از غدیر تا قتلگاه تا اربعین حسینی برای عموم باز است

 محرم و در ضلع جنوب غربی گلزار شهداء ،مجموعه فرهنگی مذهبی خیمه گاه هیئت حیسنی نوش آباد می باشد.

این نمایشگاه که در اول روز محرم توسط امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل افتتاح گردید تا حال حاضر جمعیتی بالغ بر بیش از ۴٠٠هزار نفر بازدید کننده را به خود اختصاص داده است و هنوز هم در طول ساعات روز شاهد خیل عظیم بازدید کنندگان در این محل هستیم.

این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر ١٠٠٠متر مربع و در ٢٠غرفه با موضوعات مختلف وقایع تاریخی صدر اسلام تا صحنه کربلا و در انتها خرابه شام  اسارت خاندان عصمت و طهارت به نمایش گذاشته شده است.

در پایان دفتر یادمانی برای نظر خواهی و انتقادات و پیشنهادات بازدیدکنندگان قرار دارد.

طراحی و سیستم صوتی هر غرفه در نوع خود گویا و تجسم کننده همان واقعه تاریخی موجود در غرفه را برای بینندگان بازخوانی می کند.

شروع طراحی این نمایشگاه درسال ١٣٨٢ و در مساحتی کمتر از ١٠٠متر مربع و با نمونک ها و ماکت هاو موضوعات کوچک تر در همین محل برپاشد ولی ادامه کار توسعه داشت تا امسال بیش از ٢٠واقعه مهم تاریخی و در مساحتی  وسیع تردر این نمایشگاه به تصویر کشیده شده است.

با توجه به استقبال بی نظیر مردم مناطق اطراف از جمله شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل و کمک های مالی که برای این حرکت فرهنگی شد پیش بینی می شود سال آینده این نمایشگاه با موضوعات و طراحی و در وسعت بیشتری بر گزار شود و نظرات و پیشنهادهای بازدید کنندگان در برپایی آن لحاظ خواهد شد.

در طول ٣٣روز بازدید بیش از١٠هزار نظر و پیشنهاد و انتقاد در دفتر یادبود نمایشگاه ثبت گردیده است.

تمامی این برنامه ها در طوله دهه محرم در نوش آباد، خود جوش و مردمی و با همکاری گروهی جوانان و هیئتی های شهر نوش آباد و دیگر عزیزان از شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل اجرا می شود.

شهرباستانی  نوش آباد در منطقه باستانی شهر کاشان و از توابع شهرستان آران و بیدگل ،12هزار نفر جمعیت،120شهید دوران دفاع مقدس  پیشینه ای به تمدن 7000ساله سیلک دارد.با مردمانی خونگرم مهمان نواز و متمدن و مذهبی عاشق اهلبیت عصمت و طهارت (ع)و می باشد.

/ 0 نظر / 7 بازدید