بازدید دکتر جاوری از کویر نوش آباد

روز شنبه هفته جاری پیرو مکاتبات انجمن فعالان توسعه گردشگری شهر نوش آباد دکتر محسن جاوری رئیس پژوهشکده سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان  برای بازدید از کویر نوش آباد و مشکلات پیش رو از این منطقه بازدید نمودند.

مشکلاتی که جدیداً گریبان گیر کویر پر رمز و راز نوش آباد شده و سکوت آن را شکسته از جمله احداث کارگاههای آجرپزی و ساخت مرغداری ها به صورت گسترده و روز به روز منظره زیبای کویر را تخریب می کند.

دکتر جاوری که از نزدیک از این منطقه بازدید نمودند اظهار داشتند قبل از اقدامی باید از سازمان میراث فرهنگی استعلام می نمودند که چنین کاری صورت نپذیرفته و همچنین ساخت اولین سوله تولید آجر در نزدیکی قلعه فخر آباد را به خاطر عدم رعایت منظر هوایی آن دچار ایراد دانستند و حفاری در حریم قناتها و فعالیت به شیوه سنتی را مستلزم اقدام و شکایت محیط زیست دانستند.

ایشان برای کنترل ساخت و ساز و اجرای قوانین سازمان توسط سرمایه گذاران قول دادند طی نامه ای به عوامل خاطی دستور توقف ساخت و سازها را صادر خواهند نمود تا تصمیمی جدی در این باره گرفته شود.

ایشان سپس با حضور در مجموعه چاله سی و بازدید از شهر زیر زمینی برای ادامه کاوش و توسعه قسمتی از راههایی که توسط شهرداری رفع خطر شده جهت کار لایروبی و باستان شناسی قول دادند مجوزات لازم را پس از بررسی و هماهنگی پیگیری خواهند نمود.

/ 1 نظر / 27 بازدید
مینا

سلام. خوب باشید . به روزم.