سمينار منطقه باستاني ويگل در شهرستان آران بيدگل برگزار مي شود

خبرگزاري موج - رئيس سازمان(اصلاح می شود:اداره) ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كاشان گفت: با بازديد رئيس پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري
سمينار منطقه باستاني ويگل در شهرستان آران بيدگل برگزار مي شود

غلامرضا حسني مقدم، در گفت و گو با خبرنگار موج اظهار داشت: سمينار منطقه باستاني ويگل در شهرستان آران بيدگل برگزار مي شود.
وي با اشاره به بازديد رئيس پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از اين منطقه باستاني اعلام كرد: قدمت اين منطقه به دوران اسلامي بر مي گردد و چند اثر تاريخي در آن كشف شده است كه در اين راستا نياز به كاوشهاي بسيار دارد.
وي هدف از برگزاري اين سمينار را جلوگيري از به وجود آمدن مشكل سيلك در اين منطقه اعلام كرد كه مورد بي توجهي واقع شد.
حسني مقدم اعلام كرد: براي آزادسازي منطقه سيلك نياز به 600 هزار متر مربع زمين است كه در مقايسه، منطقه باستاني جديد ويگل فاقد اين مشكل است.
رئيس سازمان (اصلاحیه:اداره)ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كاشان اعلام كرد: با كشف شهر زيرزميني نوش آباد در سال 85-1384(اصلاحیه:۸۱-۸۰) در ادامه سمينار ويگل، مسايل مربوط به اين شهر زيرزميني هم مطرح مي شود.
گفتني است، شهر زيرزميني نوش آباد هنگام حفر چاه توسط فردي به حفره اي برخورد كرد كه راهرويي با وجود خانه در زير اين چاه كشف شد كه يكي از مشكلات ديدن اين شهر زيرزميني وجود فاضلاب هاي شهري است كه بايد به صورت كارشناسي هدايت شود تا از اين اثر تاريخي بتوان استفاده مطلوب كرد

/ 0 نظر / 3 بازدید