بازگشایی رسمی از شهر زیر زمینی در نوروز 88

بر خود می بالیم ایرانی و از نسل آریایی هستیم

قابل توجه میهمانان و گردشگران محترم

برای اولین بار بازدید از شهر زیر زمینی (معماری دستکند اویی)در نوش آباد برای عموم بازگشایی گردید.

تعطیلات نوروز خود رابا برنامه ریزی و بازدید از  این معماری شاهکار منحصر به فرد در خاطرات شیرین خود ثبت نمایید.

مجموعه تاریخی چاله سی شامل:

  1. محوطه شامل پارکینگ،راه پله، سردرب، هوت(مخزن ) و پشت بام آن، بادگیرها،سکوی استراحت، فضای سبز
  2. پاشیر و ورود به مخزن و راه ورودی به مجموعه شهر زیر زمینی (اویی ها)
  3. مخزن آب انبار با فضا سازی و طراحی به شکل سنتی، امکانات خدماتی شامل تخت های چوبی جهت استراحت و پذیرایی با آش سنتی و چای سماور زغالی،سوغاتی های نوش آباد، اشیاء تاریخی در این فضای دل انگیز هوای خنک و با نشاط، گرمای سوزان کویر را از یاد می برد.
  4. ورود به مجموعه معماری دستکند زیر زمینی در کنار سفره خانه که همه این خاطرات را برای گردشگران پس از بازید دو چندان خواهد نمود.دالانها و اطاقهایی که در 12 متری زیر زمین در دوران قبل از اسلام حفاری شده و الان قسمتی از چندین کیلومتر از این مجموعه برای اولین بار برای گردشگران پس از هزار سال قابل رویت می باشد.

 انجمن فعالان توسعه گردشگری شهر نوش آباد با شماره ثبت 48 در حوزه گردشگری در خدمت همه علاقمندان به میراث کهن و تمدن سرفراز ایران عزیز می باشد.

آدرس مجموعه تاریخی چاله سی : کاشان میدان مدخل شهر، بلوار شهدای شهر نوش آباد پس از 9کیلومتر و گذر از پل زیر گذر راه اهن سراسری به میدان بسیج و سپس سمت راست وارد بلوار دانشجو، بلوار آیت الله جلال زادگان کوچه شهید میرزاجانی و در انتها مقدم شما را به شهر باستانی و مجموعه گردشگری چاله سی خیر مقدم عرض می نماییم.

مشتاقانه منتظر قدوم سبزتان هستیم.

تورهای گردشگری جهت بازدید از دیگر اماکن گردشگری منطقه و همچنین پذیرایی ویژه در سفره خانه و اقامتگاه توریستی چاله سی و بازدید از شهر زیر زمینی می توانند با شماره همراه مدیر عامل انجمن 09132632351و09356705313وشماره دفتر انجمن 03622824222  واقع در میدان شهداء شهر نوش آباد تماس تا هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید