اشتباه در درج خبر باعث ناراحتی دستندارکاران نمایشگاه شد

اصل خبر ارسالی به ایرنا

باسمه تعالی

ریاست محترم دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در کاشان جناب آقای جلالی

با سلام

نمایشگاه از غدیر تا قتلگاه تا اربعین حسینی برای عموم باز است

به علت استقبال پر شور عزاداران و عاشقان به اهلبیت عصمت و طهارت و حضور مردم منطقه برای بازدید و درخواست های مکرر مردم ، زمان بازدید از ساعت 9صبح لغایت ساعت23شب  هر روز تا اربعین به روی علاقمندان باز می باشد. 

محل برپایی نمایشگاه انتهای بلوار محرم نوش آباد و در ضلع جنوب غربی گلزار شهداء نوش آباد ،مجموعه فرهنگی مذهبی خیمه گاه هیئت حیسنی نوش آباد می باشد.                   

این نمایشگاه که در اول روز محرم توسط امام جمعه محترم شهرستان آران و بیدگل افتتاح گردید تا حال حاضر جمعیتی بالغ بر 400هزار نفر بازدید کننده را به خود اختصاص داده است و هنوز هم در طول ساعات روز شاهد خیل عظیم بازدید کنندگان در این محل هستیم.             

این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر 1000متر مربع و در 20غرفه با موضوعات مختلف وقایع تاریخی صدر اسلام تا صحنه کربلا و در انتها خرابه شام  اسارت خاندان عصمت و طهارت به نمایش گذاشته شده است.                                                                                         

در پایان دفتر یادمانی برای نظر خواهی و انتقادات و پیشنهادات بازدیدکنندگان قرار دارد.                                                              

طراحی و سیستم صوتی هر غرفه در نوع خود گویا و تجسم کننده همان واقعه تاریخی موجود در غرفه را برای بینندگان بازخوانی می کند.      

شروع طراحی این نمایشگاه درسال 1382 و در مساحتی کمتر از 100متر مربع و با نمونک ها و ماکت هاو موضوعات کوچک تر در همین محل برپاشد ولی  امسال بیش از 20واقعه مهم تاریخی و در مساحتی  وسیع تردر این نمایشگاه به تصویر کشیده شده است.                          

با توجه به استقبال بی نظیر مردم مناطق اطراف از جمله شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل و کمک های مالی که برای این حرکت فرهنگی شد پیش بینی  می شود سال آینده این نمایشگاه با موضوعات و طراحی و در وسعت بیشتری برگزار شود و نظرات و پیشنهادهای بازدید کنندگان در برپایی آن لحاظ خواهد شد.

                                                                                                                            

در طول 33روز بازدید بیش از 10هزار نظر و پیشنهاد و انتقاد در دفتر یادبود نمایشگاه ثبت گردیده است.                                              

تمامی این برنامه ها در طول ایام محرم در نوش آباد، خود جوش و مردمی و با همکاری گروهی جوانان و هیئتی های شهر نوش آباد و با مشارکت دیگر عزیزان از شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل اجرا می شود.                                                                                   

شهرباستانی  نوش آباد در منطقه باستانی شهر کاشان و از توابع شهرستان آران و بیدگل واقع ،12هزار نفر جمعیت،120شهید دوران دفاع مقدس  پیشینه ای به تمدن 7000ساله سیلک دارد.با مردمانی خونگرم ,مهمان نواز ، متمدن و مذهبی عاشق اهلبیت عصمت و طهارت (ع) می باشند.

                                                                                                        مدیر مدیر عامل انجمن فعالان توسعه گردشگری شهر نوش آباد

              حسین میرزاجانی نوش آبادی    

متن خبر منتشر شده توسط ایرنا

۴۰۰‬هزار نفر از نمایشگاه از غدیر تا قتلگاه در نوش آباد بازدید کردند

خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۱۲/۱۱/۸۷‬

اجتماعی. تاریخ اسلام. نمایشگاه غدیر تا قتلگاه
کاشان - مدیرعامل انجمن فعالان توسعه گردشگری نوش آباد و یکی از دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه از غدیر تا قتلگاه نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل، روز شنبه از بازدید بیش از ‪ ۴۰۰‬هزار نفر از این نمایشگاه فرهنگی مذهبی خبر داد.

حسین میرزا جانی نوش آبادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این نمایشگاه که از سوی این انجمن با کمک مردم به صورت خودجوش برپا شده است، هنوز هم از نقاط کشور بازدیدکنندگان بسیاری دارد.

وی افزود: نمایشگاه از غدیر تا قتلگاه، در مساحتی بالغ بر یکهزار متر مربع و در ‪۲۰‬غرفه با موضوعات مختلف وقایع تاریخی صدر اسلام تا صحنه کربلا و در انتها خرابه شام ، اسارت خاندان عصمت و طهارت (ع) را بصورت نمادین و ساخت نمونک به نمایش گذاشته شده است.

مدیرعامل انجمن فعالان توسعه گردشگری نوش آباد خاطرنشان کرد: طراحی و سیستم صوتی هر غرفه، در نوع خود گویای همان واقعه تاریخی است که در آن غرفه نمایش داده شده است.

به گفته وی، آغاز طراحی این نمایشگاه در سال ‪ ۱۳۸۲‬در مساحتی کمتر از صد متر مربع، با نمونکها، ماکتها و موضوعات کوچکتر در این شهر بود که بدلیل استقبال مردم و زایرانی از نقاط کشور ، امسال در فضایی گسترده تر برپا شده و در آن بیش از ‪ ۳۰‬واقعه مهم تاریخی به تصویر کشیده شده است.

میرزا جانی، با اشاره به استقبال کم نظیر مردم مناطق اطراف نوش آباد و شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل و دیگر نقاط کشور ، ابراز امیدواری کرد:
با کمک‌های مالی که از سوی علاقمندان به این حرکت فرهنگی صورت گرفته است، سال آینده این نمایشگاه با موضوعات متنوع ، تکمیل طراحی و توسعه یابد.
این نمایشگاه از اول محرم آغاز شده و تا اربعین حسینی، دایر است. ک/‪۳‬ ‪۵۵۴/۷۴۲۸/۶۰۷‬
ارسال خبر: ۱۸:۲۰ ‪شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۸۷‬

/ 0 نظر / 8 بازدید