اجرای طرح سرشماری اتباع افغانی ساکن در نوش آباد

۱۵۰۰نفر از اتباع افغانی ساکن در شهر جهت ثبت نام به شورای اسلامی شهر مراجعه و در خواست اقامت نمودند.

با اجرای این طرح مشخص شد که بیش از 2۵۰۰نفر تبعه افغانی با مجوز تاریخ گذشته یا فاقد کارت تردد در این شهر سکونت دارند.که ۱۵۰۰نفر در این طرح ثبت نام نمودند.

بیش از 300واحد مسکونی استیجاری در اختیار این خانواده ه قرار دارد.بیش از 300جوان آماده برای تشکیل خانواده از اجاره خانه محروم هستند.

افراد این خانواده ها به کار کارگری ،کشاورزی،بنایی،استاد سیمان کار،استاد بنا،استاد گچ کار ،استاد نما کار،استاد کاشی کار ،مقنی،بتون ریز،آرماتور بندو غیره مشغول و فرصت اشتغال بیش از 1000نفر از جوانان جویای کار استاد کار و کارگر بومی را سلب نموده اند.

بیش از 2۵درصد جمعیت نوش آباد را تشکیل می دهند.

سالانه هزینه ای بالغ بر 500میلیون تومان از اعتبارات شهری  صرف امورات زندگی افاغنه می شود بی آنکه هزینه ای بابت استفاده از امکانات خدماتی،رفاهی ،بهداشتی،عمرانی،آموزشی،که در سال استفاده می کنند،پر داخت نمایند.

بیش از ۲00نفر از آنها با وسیله نقلیه بدون مجوز در شهر تردد می کنند.

بیش از 60تُن از سهمیه آرد شهروندان بومی را در ماه اتباع افغانی مصرف می کنند.

 شهر نوش آباد به خاطر عدم وجود نظارت کافی و عدم توجه به رسیدگی به مشکلات شهر وندان نوش آبادی و عدم برخورد مراجع انتظامی با اتباع غیر قانونی ،پایگاهی امن برای تردد و اقامت آنها شده تا جایی که به راحتی دستمزد کارگری را افزایش و باعث تورم بر اقتصاد شهر می شوند،قیمت اجاره بهاءمنازل استیجاری را با بالاترین قیمت رهن یا اجاره می کنند.افراد بومی که به کاشان یا تهران مهاجرت می کنند بهترین درآمد از منزل مسکونیشان بابت اجاره بها و رهن دریافت می کنند و در کاشان سرمایه گذاری میکنند.

یک واحد مسکونی مستهلک و کلنگی یا خشت و گلی به بیش از 10 میلیون تومان نمی رسد در حالی که بابت اجاره همین منازل افاغنه از۳ تا۱۲میلیون تومان رهن پرداخت می کنند بطور میانگین۷۰در صد ارزش ملک را مالک در یافت می کند در صورتی که اگر اقدام به تجدید بنا یا تعمیر آن نماید با این شرایط و بازار گرمی که افغانی ها در شهر ایجاد نموده اند صرفه اقتصادی ندارد و به جای تعمیر یا تجدید بنا در کاشان سرمایه گذاری می نماید که هر ماه قیمت منزل چندین برابر نوش آباد ارزش افزوده پیدا می کند.

در جلسه و ملاقاتی  که با مدیر کل امور اتباع خارجه خرداد ماه در فرمانداری داشتم ایشان شدیدا پیگیر حل این معضل بودند و قولهایی هم دادند و الان شاهد پیگیری ها هستیم.

تاکنون  شورای اسلامی شهر به بیش از ۱۵۰۰ نفر که فرم تعهد نامه برای اقامت در شهر را امضاء کرده اند آنها را به فرمانداری معرفی تا در خصوص صدور مجوز تردد 1ساله در نوش آباد  اقدام نمایند .

و پس از آن هر افغانی که فاقد این مجوز باشد نیروی انتظامی ملزم گردیده تا آنها را دستگیر و از کشور خارج نماید.

شورای اسلامی شهر  تعهد نامه ای را بیش از  ۱۵۰۰ نفر با اثر انگشت و امضاء همراه مشخصات کامل دریافت نموده که مواردی از آن بدین شرح می باشد1. عدم استفاده از وسیله نقلیه برای تردد در سطح شهر2.عدم نرخ گذاری افزایش خودسرانه دستمزد ها3.عدم خرید منزل مسکونی 4.عدم تجمع در معابر و خیابانها 5.عدم مزاحمت و سلب آسایش برای شهروندان نوش آبادی و غیره در صورتی که فرد مواردی را که متعهد گردیده رعایت ننماید شورای اسلامی شهر نوش آباد می تواند به ابطال مجوز اقامت  و خروج وی از شهر اقدام نماید.

/ 2 نظر / 8 بازدید
امیرحسین

امیدوارم با پیگیری های شما و مسئولان این معظل ریشه دار حل و فصل گردد.خسته نباشید.

عموزاده

ازحضور شما ممنون دغدغه های شما نگرانی های ماهم هست به امید اصلاح انسان ها وبعد اصلاح جامعه