تولید مینیاتور در سایپای کاشان

پیش فروش خودروی کاملا ایرانی "مینیاتور " از بهمن امسال شروع و در نیمه نخست سال آینده به بازار عرضه می شود .
مدیر عامل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا هم در این مراسم ،  این خودرو را بزرگترین افتخار صنعت خودروسازی ایران اعلام کرد و گفت : توجه به خواست مشتری و نیاز مردم ، قیمت مناسب ، کیفیت بالا و ارتقای ایمنی از ویژگی های اصلی این خودروی کاملا ایرانی  است .
زارعی  افزود : شرکت سایپا با تولید این خودرو  ،  80 درصد سهم بازار خودروهای ارزان قیمت و 20 درصد افزایش صادرات را بر  اساس تولید داخل کسب خواهد کرد.
وی گفت : به منظور طراحی اولیه خودروی مینیاتور 810 قطعه طراحی و 2400 نقشه تهیه شد و برای ساخت آن   122 قطعه ساز با سایپا همکاری کردند و 632 قالب آن در داخل ساخته شد که در نوع خود رقم قابل ملاحظه ای است. 
آیین رونمایی از مینیاتور امروز با حضور دکتر احمدی نژ‍اد رئیس جمهوری در سالن اجلاس تهران برگزار شد.
رئیس جمهوری پس از رونمایی مینیاتور ،  این جمله را به عنوان یادبود روی این خودرو نوشت: "بسمه تعالی ، امیدوارم این خودرو مقدمه طراحی و ساخت بهترین ها در این زمینه باشد. امیدوارم تمام همکاران در صنعت خودرو بویژه گروه سایپا سالم و سربلند و موفق باشند."
گفتنی است : ظرفیت موتور این خودرو  کاملا"ایرانی ا cc 1500 و مصرف سوخت آن  حدود 5/6 لیتر در 100 کیلومتر  است .
موتور انژکتوری این خودرو با توجه به آلایندگی و مصرف سوخت اندک ، استاندارد یورو 3 را دارد و قادر است استاندارد یورو 4 را نیز دریافت نماید .
این خودرو برای حمل 5 سرنشین ظرفیت دارد  ،  صندوق عقب بزرگ  ، تسمه های فولادی داخل درها برای حفاظت بیشتر سرنشینان از امکانات این خودرو است  .
مینیاتور 5 دنده است و موتور آن  80 اسب بخار قدرت دارد .
سرعت آن حداکثر 200 کیلومتر در ساعت و مجهز به ترمز دیسکی چرخ جلو با سامانه خنک کننده است .
کولر گازی ، فرمان هیدرولیک ، شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب ، قفل مرکزی ، سپر رنگ بدنه و صندلی قابل تنظیم در ارتفاع  از دیگر تجهیزات مینیاتور است .
در صورت تقاضای مشتریان این خودرو به ایربگ ( کیسه ایمنی هوا ) و ترمزضد قفل ( ای .بی .اس ) و گیربکس اتوماتیک مجهز خواهد شد .
با تولید این خودروی جدید در رنگ ها ، مدل ها و تجهیزات مختلف ، هموطنان گزینه های بیشتری برای انتخاب یک خودرو با کیفیت بالاتر و مجهزتر خواهند داشت .
خودروی کاملا ایرانی شرکت خودروسازی سایپا احتمالا با قیمتی کمتر از 10 میلیون تومان و به عنوان خودرویی که تمام قشرهای جامعه بتوانند از آن استفاده کنند به بازار عرضه خواهد شد

/ 0 نظر / 6 بازدید