راه اندازی NGOدر نوش آباد

جمعه شب هفته گذشته جلسه ای توجیهی جهت راه اندازی اولین NGO با حضور چهره های فرهنگی و فعالین در این عرصه تشکیل گردید.این تشکل که اساسنامه آن در شرف تنظیم است قصد دارد اهداف چشم انداز بلند مدتی را در زمینه گردشگری وصنعت توریسم را ترسیم و در این راستا پیگیری هایی را انجام دهد.

در جلسه گذشته امکانات و پتانسیل هایی که در اختیارمان بود برای اعضا تشریح نموده و حجم وسیعی از کارها که نیاز به پیگیری و ایجاد راه حل دارد را مورد بحث قرار دادیم از جمله جمع آوری اسناد و مدارکی که مربوط به تاریخ و فرهنگ شهرمان هست و بصورت پراکنده در کتابخانه ها و منازل و آرشیو ادارات و ارگانهای دولتی وجود داردو ایجاد موزه مردم شناسی ۲- ایجاد فرصت برای سرمایه دارانی که حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه هستد.۳-استفاده از نظرات وتجارب همه عزیزانی که به نوعی در این عرصه زحمت کشیده اند.۴-جذب همه افرادی که به نوعی در زمینه های تاریخی و فرهنگی به صورت انفرادی و بدون پشتوانه فعالیت دارند و ایجاد فرصتی مناسب و قانونی برای پیشبرد اهدافشان۵-ادامه روند شهر زیر زمینی و احیاء و راه اندازی دیگر اماکن گردشگری تا سر حد بازدید و ایجاد امکانات گردشگری در سطح شهرو غیره...

امید واریم دوستان با نظرات خود ما را در این مهم یاری نمایند.

شایان ذکر است تشکیل این انجمن در نوع خود اولین تشکل مردم نهاد و رسمی غیر دولتی است که از طرف وزارت کشور در سطح شهرستان به ثبت می رسد.

انجمن های دیگر در سطح شهرستان با این موضوع به ثبت شرکت ها نرسیده و فقط در سازمان میراث فرهنگی اعتبار دارد.

در این جلسه ۱۵ نفر از فعالین فرهنگی و تاریخی شرکت داشتند.و صورتجلسه هیئت موسس را امضا نمودند.

ax-0005.d4a.th.jpg

/ 1 نظر / 4 بازدید
فرزانگان بيدگلی

آقای ميرزاجانی با پيشينه تاريخی و فرهنگی که برای نوش آباد وجود دارد بوجود آمدن اين ن جی او می تواند به معرفی جايگاه واقعی نوش آباد کمک کند . زنده باشيد . و مبارک باشد .