حضور استاندار استان اصفهان برای افتتاح نمازخانه در یکی از مدارس نوش آباد

هرک صنعتی انصار تا پل زیر گذر راه آهن

2.احداث و ساخت یک سوله ورزشی سر پوشیده برای بانوان

3.مرمت و بهسازی گلزار شهدا نوش آباد که 30درصد پیشرفت فیزیکی داشته که شهرداری به عنوان مجری طرح بیشتر هزینه ها را از سرانه شهری نوش آباد پرداخت یا به پیمانکار بدهکار می باشد.

امروز از مدرسه شهید معلم تقوی شاد که دوران کودکی در آن تحصیل می کردم بازدید نمودم و در مقابل دانش آموزانی که در حیاط مدرسه فقط دست خالی و بدون هیچ گونه امکاناتی به این سو و آن سو می دویدند شرمندگی و عرق خجالت بر صورتم نشست.

همان شکلی که 20سال پیش بود همان فضا با همان امکانات ولی با 20سال استهلاک و فرسودگی

دانش آموزانی را نظاره گر بودم که با یک کاج به عنوان توپ به این سو و آن سو  پرتاب می کردند و بدنبالش می دویدند.

ساختمانها هنوز فاقد سیستم خنک کننده . یک کولر در پشت بام دیده میشد که آنهم با کمک خیرین سال گذشته تهیه شده بود.نوش آباد از لحاظ آب و هوایی گرمترین منطقه حتی در ایران است که باید دانش آموزانش در شرایط 40درجه بالای صفر در سر کلاس به تحصیل بپردازند.کلاسها با پنکه سقفی خنک که چه عرض کنم باد زده میشود.

فضای سبز اصلا دیده نمی شود .

آسفالت درب و داغان در وسط حیاط از 20سال گذشته تا کنون به حال بدی رها شده است.

سرویس های بهداشتی در حال تعمیر و نوسازی آن هم با کمک اولیای فرزندان دانش آموز

فقط جالب توجه برای بنده آنجا بود که پس از اینکه دانش آموزان به سر کلاسها رفتند دسته ای کبوتر چاهی در وسط حیاط نشسته و از خورده نان این دانش آموزان برای جوجه کبوترها  آذوغه جمع می کردند.

 دانش آموزانی که از همه لحاظ در حد نامطلوب و کمترین امکانات در این مدارس درس می خوانند هیچ توجهی به آنها نمی شود ولی این امید های نثل آینده گروهی کبوتر به آنها و خورده نانشان دلبسته و در پایان هر زنگ تفریحی در انتظار خورده نانهای دانش آموزان وارد مدرسه می شوند.و در کف حیاط مدرسه به جمع آوری هدایای دانش آموزانند.

بیاییم درس انفاق و ایثار را از این آینده سازان فرا بگیریم بی منت و بدون هیچ چشم داشتی دلهای کبوتران چاهی را با حتی خورده نانی شاد می کنند.

کشور ما از لحاظ  امکانات و اعتبارات در وفوری نعمت است.اگرحتی از خورده اعتباراتی که حیف و میل می شود در  راه رفاه حال امیدهای این جامعه صرف کنیم.ایران گلستان میشود.

30سال خدمت صادقانه را منصفانه و عادلانه در همه جا تقسیم کنیم.

2سال قبل جلسه کارگروهی رأس ساعت 2 بعد از ظهر روز پنجشنبه مورخ 14/10/85 در محل کانون فرهنگی تربیتی نصر مدیریت آموزش و پرورش آران و بیدگل تشکیل و پیرامون پروژه‌های عمرانی شهرستان بحث و تبادل‌نظر شد و تصمیمات ذیل اتخاذ که به عنوان مصوبات جلسه در 49 بند اتخاذ گردید تا جهت اجرا به مبادی مربوطه اعلام گردد بدیهی است پیگیر اجرای مصوبات فرماندار محترم شهرستان آران و بیدگل با هماهنگی استانداری می‌باشد.

خلاصه این مصوبات که مربوط به نوش آباد است به شرح ذیل می باشد:راه و ترابری :

8 مقرر شد درخصوص جاده ارتباطی نوش‌آباد به کاشان و اعتبار مورد نیاز (300 میلیون تومان) توسط اداره کل راه و ترابری تأمین و پروژه مذکور تا هفته دولت سال 86 به بهره‌برداری برسد. به احترام شهدای معظم شهر نوش‌آباد مقرر گردید که بلوار مذکور بنام بلوار شهدای نوش‌آباد نامگذاری شود. ضمناً نماینده محترم مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری لازم را از طریق وزارت راه و ترابری برای مساعدت مالی بعمل آورند.

اداره کل نوسازی مدارس استان :13 مقرر شد اداره کل نوسازی مدارس استان نسبت به احداث یک واحد سالن (سوله) در کانون فرهنگی تربیتی نوش‌آباد اقدام و پروژه مذکور در مهرماه سال 86 به بهره‌برداری برسد.  21 شهرداری نوش‌آباد نسبت به تکمیل و تجهیز سالن ورزشی در دست احداث اقدام و به سازمان تربیت بدنی تحویل نماید. سازمان تربیت‌بدنی نیز متعهد شدند تا از محل اعتبارات سازمان نسبت به احداث یک سالن ورزشی با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداری در شهر نوش‌آباد برای بانوان اقدام نمایند به طوریکه پروژه مذکور تا پایان سال مالی 86 به بهره‌برداری برسد.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید