کاشان در میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرآمد شهرهای استان است

"احمد امین پور" روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس اداره میراث میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری کاشان، با اشاره به اختصاص یافتن چند نشان اصالت یونسکو به صنایع دستی این شهرستان، اظهار داشت: کاشان با قدمت چند هزار ساله خود، جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری برای جذب گردشگر دارد.
وی، شهرداری و مدیریت شهری کاشان را بسیار هماهنگ با سازمان میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری استان اصفهان توصیف و تاکید کرد: مدیران و کارکنان این اداره باید از این هماهنگی نهایت استفاده را ببرد.
امین پور ابراز امیدواری کرد: مدیریت جدید اداره میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری کاشان، بتواند با همکاری و هماهنگی دیگر ارگانها و نهادها، جایگاه واقعی کاشان را معرفی کند و در راستای تحقق اهداف سازمان میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری گام بردارد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با اشاره به تاریخ هفت هزار ساله کاشان، گفت: انتظار مردم شهرستان کاشان، ارتقای اداره میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری این شهرستان به اداره کل است.
"علی اصغر گرانمایه پور" با اشاره به بازدید بیش از 2 میلیون گردشگر در سال از شهرستان کاشان ابراز اظهار داشت: در زمینه زیرساختهای جذب گردشگر این شهرستان کار نشده است.
وی ابراز تاسف کرد: گردشگران هتل و محل اقامت با امکانات مناسب در این شهرستان نمی یابند و مجبورند به گونه ای برنامه ریزی کنند که شب در این شهرستان اقامت نکنند.
گرانمایه پور ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همت مسوولان هرچه سریعتر شاهد شکل گیری هتل، موتل، کمپینگ و فضاهایی با امکانات مناسب برای اقامت گردشگران باشیم.
معاون استاندار و فرماندار کاشان نیز در این آیین برای تشکیل کارگروه "میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری" در فرمانداری اعلام آمادگی کرد و گفت: تمام مشکلات و نیازهای مربوط به این مسایل در این کارگروه بررسی می شود.
"حسینعلی حاجی" همچنین با اشاره به مشکلات مردمی که در حریم بعضی از میراث فرهنگی این شهرستان زندگی می کنند درخواست کرد: هر چه سریعتر زمینی دولتی در جای دیگر از هیات دولت گرفته شود و در اختیار این افراد قرار گیرد تا آنها هم زمین و خانه خود را به اداره میراث واگذار کنند.
وی، بر ضرورت توسعه گردشگری در این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: در این زمینه نیازمند برنامه ای جامع و ثابت هستیم که سیاستهای آن به صورت مستمر محقق شود.
رییس جدید ادراه میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری کاشان، نیز از کاشان به عنوان کلکسیون تاریخ یاد کرد و گفت: این شهرستان قله مدرنیت، فرهنگ و هنرهای ماندگار است.
"محسن عبداللهی" با اشاره به ضرورت بازنگری بافت تاریخی کاشان، تاکید کرد: با همکاری دیگر ارگانها و نهادهای شهرستان، حریم مجددی برای بافت تاریخی کاشان تعیین کنیم.
وی، توسعه گردشگری در کاشان را نیازمند توجه و تامل بسیار دانست و اظهار داشت: باید مراقب باشیم بعد مذهبی و تاریخ و فرهنگ زیبای این شهرستان در مسیر این توسعه قربانی نشود.
در این آیین "محسن عبداللهی" به عنوان رییس اداره میراث فرهنگی، صنابع دستی و گردشگری کاشان معرفی و از زحمات رییس سابق این اداره قدردانی شد.
این آیین با حضور جمعی از مسوولان نهادها و ادارات شهرستان کاشان در خانه تاریخی عامریهای این شهرستان برگزار شد.

منبع خبر:ایرنا
/ 0 نظر / 9 بازدید