خبر سهميه بندی بنزين خواب را ازچشم مردم ربود

شب گذشته پس از اعلام سهمیه بندی بنزین در اخبار سراسری ساعت ۲۱ ؛رانندگان خودرو های شخصی برای سوخت گیری به جایگاههای عرضه سوخت رفته و ازدحام و ترافیک به حدی بود که عبور و مرور را در سطح خیابانها و جاده های بین راهی که پمب بنزین در آن قرار دارشت با مشکل روبرو کرد.پمپ بنزین های ناحیه کاشان هم مثل بقیه جایگاهها.

سهمیه بندی بنزین ساعت ۱۲ شب شروع میشد و ملت دلخوش به پر کردن آخرین باک خودرو خود بدون سهمیه بندی غافل از این که هر باک ماشین حداکثر ۱ هفته را جوابگو می باشد بقیه ماه و سال را باید روزانه۵/۳ لیتر مصرف شود و اینهمه عجله و ازدحام بی فایده و بی خوابی و در صف ایستادن آن هم برای۵/۳ روز هیچ ارزشی ندارد.ملت چه حسابی می کنند نمی دانم.البته ایرانی هم فکر باز و هوش سرشاری دارد.دیشب در صدد راهی بودند که به هر روشی که شده هر زمان که خواستند بنزین در دسترسشان باشد.حالا کارت سوخت جعلی زد وبند با جایگاهها و برداشتن بنزین از سر منبع بنزین؛دستکاری پمپ؛پسر بچه نوجوانی میگفت آقا بیا منزل ما هر چند تا کارت بخواهی داریم فروشیه؛یکی که با ۲۰لیتری از قبل بنزین تهیه کرده بود به فروش بنزین با قیمت گزاف در طول مسیر صف خودروهامیکرد. نمی دانم به هر حال ترک عادت موجب مرض است .با این شرایط کنار آمدن بسیار برای ملت سخت است.مثال پرنده ای است که در هوای آزاد پرواز می کرده الان در قفس برود .

یا اینقدر خودش را بر در و دیوار قفس میزند تا بمیرد یا با همه سختی ها زندگی در قفس را تن میدهد.

سهمیه بندی بنزین آنهمه به یک باره تا ساعتی از شب رفته نظم اکثر شهر ها را بر هم ریخته بود.عده ای سود جو با روشن کردن نوار های موسیقی دیدیش دیش دیش کنان از کنار صف های چند کیلومتری در خیابان و جاده ها رد میشدند و خنده مستانه سر می دادندو عربده می کشیدند و با اعصاب رانندگان بازی می کردند و حرکات ناموزون و تمسخر آمیز از خود در می کردند.

نیروهای انتظامی محوطه جایگاهها ها را محافظت می کردند تا اتفاقی نیفتد البته من از دیگر شهر ها خبری ندارم با اون شرایط دیشب بعید میدانم پمپ بنزینی به هوا نرفته باشد.

نهایتا ما که با باک خالی ساعت ۱۲ شب برگشتیم و راحت و فارغ از هر دو جهان به خواب عمیق فرو رفتیم.اگه بشه موادی را به آب میزنم تا به جای بنزین برایم کار کند من که روزی ۲ لیتر جوابم را نمی دهد.از اینجا تا به قم بروی باید برگشت ماشین سوار بر راننده شود و یا صبر کنی فردا ۲لیتر سهمیه روز بعد را بگیری و حرکت کنی یا اینکه سفر های بین شهری را با وسایل عمومی استفاده کرد .البته می شود یک جا همه سهمه یک ماه را هم دریافت کرد ولی با ۲۰روز بفیه باید چه کار کرد.همه چیز بستگی به گذشت زمان دارد.تا حداقل ۱۰ روز آینده نمی شود نظر جامعی داد ولی احتمالاتی وجود دارد.که بعدا به ان می پردازیم.پس این پرده سهمیه بندی بنزین خیلی چیزها هست هم جنبه مثبت و هم منفی .

البته به خاطر عدم نور کافی کیفیت عکسها مناسب نبود و از قرار دادن در وب خودداری کردم.

/ 3 نظر / 5 بازدید
سيد اميرحسين

آقای ميرزاجانی فکر کنم اگر کمی با فونت ريزتر بنويسيد بهتر باشد.متاسفانه فونت ،تاهوما بزرگش شکيل نيست.موفق باشيد.

مدير سايت نوش آباد

آقای ستاری در يکی از يادداشتها فرمودند از فونت بزرگ استفاده کنيد گفتم چشم حالا شما می فرماييد از فونت ريز باشه اونم چشم

فرزانگان بيدگلي

آقای میرزاجانی عزیز حرکت اینگونه مردم یک مسئله بزرگ است که برای پیدا کردن راه به دنبال خود فراموشی روانی می روند . البته مسئله سهمیه بندی بنزین هم مسئله ای دیگر . باز هم البته اگر مسائل پشت پرده اش را نخواسته باشیم ببینیم . پاینده باشید .