قبض گاز102000تومانی!!!!!!

و مدارک موجود گواه این بود که میانگین مصرفی گاز منزلش ١۵٠٠٠تومان بوده و از اینکه قبض به این مبلغ برایش ارسال شده بود شُکه شده بود و رئیس دفتر شورا از بنده خواست تا اگر می شود برایش کاری انجام دهم.

ایشان به خاطر مشغله کاری فراوان و ترس از اینکه گاز منزلش قطع شود و در مقابل همسایه ها و خانواده خجالت زده و شرمنده شود مبلغ موجود در قبض را پرداخت و تلاش می کرد تا راهی برای اصلاح قبض صورت پذیرد.

بنده با افتخار کار پیگیری مشکل این شهروند را بر عهده گرفتم.

به این صورت که در دی ماه سال٨۶ قبض مصرفی اش حدوداً ١٠هزار تومان بود و سپس در بهمن همان ماه (یک ماه بعد) دقیقاً در یخبندان دو سال پیش  کنتورش برای مدت ١دوره خراب و قبضی به مبلغ ١٠٢٠٠٠تومان برایش صادر کرده بودند.

به اداره گاز شهرستان مراجعه ولی ایشان اظهار داشتند که چون مصرف تساعدی حساب می شود به این شکل که تا ٧٠٠ متر مکعب گاز مصرفی عادی و ١۴٠٠متر مکعب ٢برابر و مشترک در سال گذشته در بهمن ماه یک سال قبل طبق صورت حسابش در سیستم اداره گاز٢١٠٠متر مکعب مصرف داشته ولی به خاطر ابلاغ قانون جدید امسال هم طبق مصرف بهمن ماه سال قبلش محاسبه کردیم و به علت مصرف بالایش در بهمن سال ٨۵ ایشان باید طبق قانون جدید هزینه مصرف گاز را بپردازد. چون مشترک هم قبض سال قبلش را نداشت نمی توانست ادعا کند که در هیچ دوره ای بیش از ۵٠متر مکعب گاز مصرف نکرده ولی قبوش همسایه ها را در همان دوره جمع آوری کردیم و آنهایی که تقریبا تعداد خانوارشان با این شهروند برابری میکرد متوجه شدیم محال است ایشان در هیچ دوره ای بیش از۵٠متر مکعب گاز مصرف کرده باشد.

ولی هیچ کس حاظر نبود مستند جواب ما را بدهد و یا بخشنامه ای که اگر کنتوری خراب شد بر چه مبنایی مدت خرابی کنتور را برای مشترک محاسبه نمایند

و این را هم می دانستیم هرگاه کنتور ویا هر نوع خرابی قبل از کنتور رخ دهد رفع عیب با شرکت ملی گاز است.

پس خرابی کنتور و پرداخت غرامت نمی تواند متوجه مشترک باشد.

احساس کردم دارند یک نوع بی عدالتی را به ایشان روا میدارند.

موضوع را به نماینده محترم مجلس مهندس گرانمایه پور و فرماندار مطرح نمودم و با همه دلایل و مدارکی که داشتم با هماهنگی در خرداد ماه ٨٧ قبل از شروع جلسه اداری به ارائه گزارشی پرداختم و ریاست اداره گاز مرحوم غلامی هم حضور داشتند و هیچ دلیل و مدرکی برای صحت و عملکرد خود ارائه ندادندو مسئول حراست فرمانداری و بخشدار مسئول پیگیری موضوع شدند.

شکایت این شهروند به صورت مکتوب در اختیار حراست فرمانداری قرار گرفت و با پیگیری های مداوم جناب آقای ابوالحسن زاده ،اداره گاز را ملزم به استرداد مبلغ دریافتی از مشترک به دلیل خرابی کنتور نمودند که قرار شد که در چند دوره متوالی مصرف گاز این کشاورز نوش آبادی را صفر محسوب تا حسابش با شرکت برابر شود و حدوداً تا الان ۵دوره قبض بدون مصرف برایش صادر و تا ٧٠درصد از مبلغ ١٠٢هزار تومان مقرر شده به ایشان برگردد.

چند سوال:

تا الان چند نفر مشابه به این مشکل در کشور روبرو بودند و به دلایلی از پیگیری صرف نظر و وجه را پرداخت کرده اند.

٢.چرا شرکت گاز حاظر نیست جواب منطقی و شفاف به مشترکان بدهد و یا مطابق با دستورالعملهای صادره کار کند.

٣.چرا باید خسارات مربوط به شرکت را مشترک از طریق وارد کردن خسارت در قبوض مشترکین مجبور به پرداخت وجه اضافی نماید.

۴.چرا دستگاههای نظارتی قبل از شکایات مشترکین به عملکرد مامورین شرکت گاز نظارت ندارند و یا با خاطیان اینگونه اشتباهات برخورد جدی نمی شود،تا اینگونه مشکلات پیش نیاید.

۵.چرا باید مردم از گرفتن حقشان اینقدر نا امید باشند.به هر حال این کشاورز نوش آبادی از اینکه چندین دوره قبض سفید برایش صادر می شد متحیر و شاخ در آورده بود از همان اول هم امیدی به استرداد وجهش نداشت.چه کسی باید به مردم امید واری دهد.چرابرای احقاق حق بیش از ١سال پیگیری شود تا نتیجه دهد.

۵.بقیه اش را شما بفرماییدتا در ادامه درج نمایم

/ 0 نظر / 9 بازدید