وزير نفت: چاههاي منطقه آران و بيدگل ، قطره‌اي نفت ندارد

قبل از اینکه خبر زیر که در سایت ایرنا منتشر شده بخوانید به چند نکته مهم توجه شما را جلب می کنم.
زمانی که تیم اکتشاف چینی در منطقه فعالیت می کردند بنده نقشه رنگی ذخیره نفت و حدود حوضچه نفتی را که وسعت حوضه عمق ودیگر مسائل فنی در آن مشخص شده بود از یکی ازدوستان که از مهندسین چینی گرفته بود گرفتم .مطالعات گسترده ای آنهم در این عصر پیشرفته چطور امکان دارد اینهمه هزینه بشود بعد اعلام شود چاهها خشک است.وارد شدن به این بحث و یافتن دلیل آن وارد شدن به خط قرمز است که بازگویی آن صلاح نیست ولی بهتر بود آقای وزیر به جای این خبر غیر منتظره که هیچ کس باور نمی کند یا اصلا این مسئله را بازگو نمی کرد یا به روشی زیرکانه تر عنوان میکرد.روزی را که در دولت خاتمی این طرح اجرا میشد در رسانه ها و تلویزیون بوق و کرنا کردند که سبک ترین نفت خاور میانه در این منطقه شناسایی شده است.گفته شد که به حدی این نفت سبک است که یک کیلو گرم آن ۷۰۰گرم وزن دارد30.gif15.gif43.gifالان یک دلزدگی و ناامیدی برای مردمی که دلشان را صابون زده بودند و به امید ایجاد فرصت های شغلی  خوابهای رنگارنگ می دیدند الان خوابشان بر آشفته شد.کاش ما هم از اینهمه ساده دلی و صداقت و سادگی کمی در این بازار مکاره دیدمان را بازتر کنیم و عاقلانه فکر کنیم و از این همه ساده لوحی مان سوء استفاده نشود و ما را بازیچه بازی های سیاسی قرار ندهند.البته و صد البته مصلحت خویش خسروان دانند.کشوری که می خواهد با ابر قدرت تو خالی مثل آمریکا دست و پنجه نرم کند همیشه تاوانش را مردم می پردازند و مردمند که نهایتا سپر بلا می شوند.امید است با پیروزی های چشم گیر و فتح قلل مرتفع پیشرفت دولتمردان مردم را هم در این افتخارات سهیم بدانند(هرکس خربزه می خورد پای لرزش هم می نشیند)
كاشان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۰۳/۰۶‬  

وزير نفت در سفر به شهرستان آران و بيدگل علت توقف عمليات حفر چاه‌هاي نفت اين منطقه را خشك بودن آنها اعلام كرد.

به گزارش ايرنا، "سيد كاظم وزيري هامانه" روز يكشنبه در حاشيه نشست شوراي اداري آران و بيدگل در گفت و گو با خبرنگاران افزود: چاه اول نفت داشت اما هم اكنون به لحاظ اقتصادي ، استخراج آن مقرون به صرفه نيست.

وي كه‌به‌عنوان نماينده ويژه رئيس جمهوري در جلسه شوراي‌اداري اين شهرستان شركت كرده بود، ابراز اميدواري كرد: در مطالعات بعدي نتيجه‌هاي مثبتي از ادامه حفر اين چاه بدست آيد.

وزيري هامانه تصريح كرد: چاه‌هاي دوم، سوم و چهارم منطقه آران و بيدگل نيز خشك درآمدند و چون سرمايه‌گذار آن خارجي بود، اين طرح را ادامه نداد.

نماينده ويژه رئيس جمهوري همچنين در نشست شوراي اداري آران و بيدگل از مردم كويرنشين و سختكوش اين شهرستان در مبارزات ستم شاهي و دوران دفاع مقدس تجليل كرد.

وزير نفت: گفت: مسائل و مشكلات شهرستان آران و بيدگل در اختيار معاون اجرايي رئيس جمهوري قرار مي‌گيرد.

وي يادآور شد: اين مشكلات پس از تصويب در هيات دولت كه‌درمركزاستان برگزار مي‌شود، اولويت بندي شده و مسوولان نهايت سعي و تلاش خود را براي برطرف كردن آن به كار خواهند گرفت.

شهرستان آران و بيدگل با حدود ‪ ۹۰‬هزار نفر جمعيت در شمالي‌ترين نقطه استان اصفهان قرار دارد. ك/‪۳‬

/ 2 نظر / 5 بازدید
ستاری

ا- سلام عليکم ۲-مگر در خوزستان که اين همه سال است شيره ی جانش مکيده ميشود مردم خوشبختی اضافيشان را الان به استانهای ديگر صادر ميکنند. ۳- اگر نفتی استخراج ميشد به جز بوی گند و آلودگی محيط زيست چيزی برای مردم آران و بيدگل نداشت . قدر آسمان آبی و شبهای پرستاره و نسيم سحرگاهی را بايد بدانيم و به شدت با استقرار صنايع آلوده کننده مخالف باشيم . ۴- گويا شرکت چينی با پول خود تحقيقات اکتشافی را انجام داده تا در بهره برداری سهيم شود.

عموزاده

وقتی باآقای جلالی مسئول ارسال اين خبر(خبرگزاری جمهوری اسلامی - دفتر کاشان) تلفنی تماس گرفته شد وبه نحوه اعلام اين خبر اعتراض شد ايشان تلويحا قبول کرد که در نحوه ارسال خبر وتيتر آن سهل انگاری شده وآنچه از وی وديگر مسئولان شهرستان کاشان خواسته شد اين بود که مارابه خير شمااميد نيست شر مرسانید ضمن اینکه اخباری که خبرنگاران از شهر مجاور درمورد آران وبیدگل ارسال می کنند دربسیاری از آنها به نوعی سیاه نمایی می شود. اميدوارم روزی برسد که بی توجهی ها وکينه ها جای خودرابه دوستی بدهد amoozadehbidgoli.blogfa.com