بازديد شهردار شهر نوش آباد از شهر زير زمينی

امروز میزبان شهردار شهرمان جناب مهندس عطایی شاد و تعدادی از اعضاءشورای اسلامی شهر به همراه مهندس رسولی منش شهردار اسبق شهر نیاسر در اویی های شهر بودیم.

ایشان مدتی را در شهر زیر زمینی به تماشای اعجاب انگیز ترین معماری دست کنده زیر زمینی پرداختند.مهندس رسولی منش وقتی بادگیرهای با عظمت آب انبار چاله سیax-0024.th.JPG که در مجاور شهر زیر زمینی قرار دارد مشاهده نمودندابراز داشتند که از دوره اوایل اسلام است و بنای با ارزشی می باشد.در حالی که میراث فرهنگی کاشان این بنا را به دوره صفوی تخمین زده بود و به ثبت آثار ملی رسانده.

آقای عطایی شاد وقتی از دالانها و اطاقهای شهر زیر زمینی بازدید نمودند ابراز خرسندی نموده که شهر نوش آباد این چنین آثار با ارزشی دارد و واقعا یک مجموعه دیدنی و گردشگری است. ایشان محوریت کار خود را تصمیم دارد بر توسعه گردشگری در شهر بنا نهد البته مدت زیادی از کارش نمی گذرد ولی در حال تنظیم برنامه ای مدون و حساب شده ۴ ساله می باشد.ایشان اظهار داشتند ما در مقابل بیش از ۱ میلیارد بدهی شورا و شهردار قبلی مواجهیم و همین مشکلات به جا مانده از گذشته ما را بر آن داشته تا بتوانیم منابع در آمد زایی را برای شهر ایجاد کنیم هم در راستای رفاه عمومی و هم کاهش بدهی ها و هم اداره امورات شهر که وظیفه شهرداری می باشد.

ایشان سمتی هم در اداره کل میراث فرهنگی اصفهان داشته که شناخت و اشراف ایشان با قوانین و مقررات امیدواری بالایی  را ایجاد نموده تا شاهد فعال نمودن جاذبه های گردشگری در سطح شهر  توسط برنامه های ایشان باشیم.

در سال ۸۳ اعتباری بالغ بر ۳ میلیون تومان از طریق استانداری اصفهان جهت ایجاد راه ورودی به شهر زیر زمینی دریافت و بعد از انعقاد قرار داد با شهرداری ظرف ۴۰ روز با تخلیه راه پله های آب انبار و ایجاد کانال ۲۰ متری از پاشیر آب انبار به سمت اویی ها و لایروبی قسمت محدودی از اطاقها که در گذشته بر اثر سیل پر شده بود تخلیه نمودیم.

با رایزنی های مستمر با اداره میراث فرهنگی کاشان جهت ادامه مرمت آب انبار چاله سی به نتیجه نرسیده و الان بیش از ۳ سال است که مصالح هایی که جهت مرمت آب انبار تخلیه شده بازیچه دست کودکان شده و در حال حیف و میل است.و انگار نه انگار این بنا ملی و توریستی است.ax-0026.th.JPG

/ 1 نظر / 5 بازدید
سيد اميرحسين

سلام.ممنون بابت اطلاع رسانی شما.در مورد اظهار نظر آقای رادمنش شخصا ترجيح می دهم که نظر کارشناسان اداره ميراث فرهنگی کاشان را بپذيرم چون به تخصص معتقدم هر چند به تعهدشان شک داشته باشم.در مورد مهندس عطايی شاد هم اميدوارم که ايشان به جای حواله کردن کارهای جاری و مسئوليتهايشان به قرض و قوله ها و گندکاريهای دوره گذشته فکری برای همين بدهکاريها و البته پيشرفت شهر بکنند.موفق باشيد و پيروز.