بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

در این قسمت قصد دارم تجارب و آموزه های سفر چند روزه در استان چهار محال و بختیاری را قرار دهم .آن نکته هایی که حداقل برای بنده تازگی یا تجربه شد و حتی بنده را تحت تاثیر قرار داد .امیدوارم بتوانم در طول سال که سفرهایی را برای ایران شناسی انجام می دهم در کل سطح کشور به عنوان آموزه و تجربه سفر در وبلاگ قرار دهم شاید برای دوستان مفید واقع گردد.

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

امید وارم تا حدودی با نوشته هایم بتوانم حق مطلب را ادا کنم .آنچه در وسم و توانم بود آوردم و گر نه حرفها و گفته های بیشماری برای جلوه های بکر ایران عزیز وجود دارد.

استان چهار محال و بختیاری در بین رشته کوه زاگرس و از مهمترین کوههای آن زرد کوه با چشمه های فراوان و خروشان و دره های سر سبز و چمنزارها و مراتع بی بدیل و چشم اندازهای شگرف و دیدنی ؛چشم هر بیننده ای را به زیبایی های آن مبهوت می کند.هوای مطبوع ؛دلپذیر ؛آرامشی وصف ناشدنی ؛صدای پرندگان و چلچله ها و بلبلها؛شر شر آب رودخانه و صدای بع بع گوسفندان و دلنگ و دلونگ زنگوله های گوسفندان خود نمونه ای از زیبایی های وصف ناشدنی این منطقه سرسبز ایران عزیز است.

همه اینها میسر نمی شود مگر با وجود زندگی مردمان خونگرم و مهمانپذیر و دوستداشتنی آن دیار زیبا.

تلاتم و جنب و جوش و تکاپو و حرکت این دلاورمردان بختیاری زیبایی های آن سامان را دو چندان میکند.

حیات و زندگی به معنای اصلی آن را می توان در بین این غیور مردم بختیاری احساس نمود.

برای زندگی و بقا و سلامتی و امید در مسیری روشن با سختی های زندگی مبارزه می کنند و روزی خود را از طبیعت طلب می کنند.

همان طبیعتی که به برکت تلاشهای زنان و مردان آن دیار خداوند از آب و باران و چشمه و مرتع و جنگل و درختان پر بار و ذخایر معدنی و طبیعی  و سرسبزی  را به آنها ارزانی داشته و به شکرانه اینهمه فزونی نعمت هر صبح و ظهر و شام شکر گزار نعمتهای خداوند هستند...

/ 0 نظر / 9 بازدید